Aktualności Aktualności

IKEA sprzedała 150 instalacji PV

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

instalacja fotowoltaiczna ikea, cena, koszty

Systemy fotowoltaiczne są traktowane przez IKEA nieco wyjątkowo, ponieważ klient odbiera kompletną, działającą instalację, a nie pojedyncze komponenty w paczkach do samodzielnego montażu. Oferta „Energia Słoneczna dla Domu”, którą uruchomiła w ubiegłym roku IKEA cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem naszych Czytelników.

IKEA o ofercie na instalacje fotowoltaiczne

Redakcyjna ciekawość nie pozwoliła nam czekać na oficjalne informacje, więc postanowiliśmy zapytać, jakim zainteresowaniem cieszy się oferta „Energia Słoneczna dla Domu” w sklepach IKEA i jak zakupione instalacje oceniają użytkownicy.

"Wprowadzenie do oferty instalacji fotowoltaicznych oceniamy jako sukces, zarówno pod względem wyników sprzedażowych, jak i edukacji Polaków w tym zakresie."

Obserwujemy wzrost świadomości Polaków i ich zainteresowania tą technologią wytwarzania energii. Z informacji zwrotnych od naszych klientów wiemy, że ofertę postrzegają jako bardzo atrakcyjną. Doceniają również unikalny system gwarancji, obejmujący zarówno działanie samej instalacji, jaki i poziom wytwarzanej energii. W związku z tym wprowadzenie do oferty instalacji fotowoltaicznych oceniamy jako sukces, zarówno pod względem wyników sprzedażowych, jak i edukacji Polaków w tym zakresie.” – dla redakcji GLOBEnergia komentuje Paulina Nesteruk, kierownik ds. Komunikacji Zewnętrznej w IKEA.

Zapytaliśmy też o konkretne liczby sprzedanych systemów oraz o to, jakie instalacje są najbardziej popularne.

Jeśli chodzi o liczby, dotychczas wykonanych zostało 150 instalacji fotowoltaicznych w ramach oferty IKEA Energia Słoneczna dla Domu. Odpowiadając na pytanie o najbardziej popularny rodzaj systemów, to mogę podzielić się informacją, że średnia wielkość sprzedanych przez nas instalacji składa się z 19 modułów, a średnia moc wynosi 5,32 kWp.” – wylicza Paulina Nesteruk dodając, że największym zainteresowaniem cieszą się instalacje fotowoltaiczne w województwie mazowieckim.

"Dotychczas wykonanych zostało 150 instalacji fotowoltaicznych w ramach oferty IKEA Energia Słoneczna dla Domu"

O ofercie „Energia Słoneczna dla Domu”

Moduły, które znajdą się w ofercie IKEA dostarcza producent Canadian Solar. Są to moduły fotowoltaiczne, monokrystaliczne o mocy 280 Wp w wersji czarnej lub w aluminiowej srebrnej ramce.
Falowniki fotowoltaiczne są dostępne w dwóch wariantach w zależności od rodzaju dachu. Dla budynków o dachach prostych są to falowniki firmy ZeverSolar. Dla dachów o skomplikowanej konstrukcji, falownik dostarcza SolarEdge.

"Średnia wielkość sprzedanych instalacji składa się z 19 modułów, a średnia moc wynosi 5,32 kWp."

IKEA wspomaga w tym temacie swoich klientów kalkulatorami. Wszystko po to, by za pomocą prostych danych móc obliczyć ile taka inwestycja może w przybliżeniu kosztować. IKEA, we współpracy z bankiem Ikano przygotowała również specjalną ofertę finansową, ze względu na skalę kosztów takiego systemu.

Patrząc na liczbę instalacji zamontowanych w Polsce nie jest to satysfakcjonujący wynik, biorąc pod uwagę siłę marki i zaangażowanie środków. Kierunek jest jednak ciekawy i będziemy go obserwować.