Ile będą kosztowały dopłaty do ogrzewania i zamrożenie cen prądu? – Przegląd Redakcyjny

Jakie są poziomy dofinansowań w dodatku do ogrzewania? Ile systemy dopłat i dodatków będą kosztowały budżet państwa? Zapraszamy na najnowszy Przegląd Redakcyjny!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Będą nowe dopłaty do ogrzewania. 5 sierpnia 2022 r. podczas wspólnej konferencji prasowej Minister Klimatu i Środowiska (MKiŚ) Anny Moskwy i prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Rafała Gawina zaprezentowano założenia ustawy wprowadzającej dopłaty do ogrzewania. Jak zapowiada MKiŚ i URE, wsparciem mają być objęte również te gospodarstwa domowe ogrzewane innymi paliwami niż węgiel. Jakie są poziomy dofinansowań? Tego dowiesz się w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

Oprócz tego w najnowszym odcinku poruszamy takie tematy jak:

  • Zamrożenie cen energii elektrycznej w 2023 r. Ile będzie kosztował taki mechanizm?
  • Koszty ogrzewania w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ile kosztuje ogrzanie domu w Wielkiej Brytanii? Jak Brytyjczycy chcą poradzić sobie z podwyżkami?
  • Jakie są zalety okiennych pomp ciepła? Startup Gradient oraz firma z branży HVAC - Midea America otrzymały 70 mln dolarów na wyprodukowanie 30 tys. okiennych pomp ciepła w ciągu siedmiu lat. Czy to nowe podejście może zrewolucjonizować rynek pomp ciepła?

W najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym przedstawiamy podsumowanie najważniejszych danych o elektroenergetyce. Jak zmieniły się ceny i struktura produkcji energii w lipcu 2022 r.?

Artykuły opublikowane na portalu GLOBENERGIA oraz ogólną sytuację energetyki w Polsce omawiają Grzegorz Burek - redaktor naczelny Redakcji GLOBENERGIA oraz Anna Będkowska - Redaktor Prowadząca GLOBENERGIA.