Ile kosztuje wynajem pompy ciepła? Pompa ciepła w leasingu wchodzi na rynek!

Inwestycja w pompę ciepła dla wielu może stanowić spore wyzwanie pod względem finansowym. Koszty inwestycyjne, które trzeba ponieść w przypadku instalacji pompy ciepła są znacznie wyższe niż koszty montażu innego urządzenia grzewczego tj. kocioł gazowy, czy kocioł na pellet. Wysokie koszty, które trzeba ponieść na początku są co prawda rekompensowane przez niskie koszty eksploatacyjne, ale zakup i montaż urządzenia to dla niektórych bariera nie do pokonania. Rozwiązaniem tego problemu może być leasing pompy ciepła. Gdzie można spotkać takie oferty? Ile to kosztuje?

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Leasing pompy ciepła

Od czerwca 2022 roku niemiecki dostawca rozwiązań grzewczych Thermondo razem z LG Electronics oferują leasing pomp ciepła. Na ten moment, oferta ta jest dostępna jedynie na rynku niemieckim. Na czym polega oferta? Właściciele domów, które korzystają z oferty płacą miesięczny rachunek w wysokości 159 EUR (739 PLN według kursu z 14 czerwca 2022 roku). Oferta pozbawiona jest jakichkolwiek kosztów początkowych. W ramach leasingu, klient otrzymuje również kompleksową usługę obejmującą dwuletnią konserwację i zdalną diagnostykę w przypadku awarii. Firma zarządza także wszystkimi procesami finansowania. W ramach leasingu likwidowany jest również stary system grzewczy.

Wynajmij ogrzewanie zamiast kupować

Na stronie Thermondo możemy przeczytać, że firma zajmuje się planowaniem i instalacją nowego urządzenia grzewczego. Spółka gwarantuje również, że w przypadku awarii nie zostawi swoich klientów “na mrozie”. Serwis pompy ciepła jest do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę. Firma bierze na siebie wszystkie koszty konserwacji, naprawy oraz jeśli to konieczne zajmuje się całkowitą wymianą systemu grzewczego.

6 mln pomp ciepła

Niemiecki rząd federalny zakłada, że do 2030 roku w Niemczech zostanie zainstalowanych 6 mln pomp ciepła. Celem niemieckiego rządu jest osiągnięcie pułapu 500 tys. sztuk instalowanych pomp ciepła rocznie do 2024 roku. Spółka, która uruchomiła ofertę leasingu chce zainstalować w tym segmencie rynku prawie 10 tys. pomp ciepła do końca 2023 r. Klient zobowiązany jest do płacenia miesięcznych stawek przez dowolnie wybrany okres 2, 10 lub 15 lat. W tym rozwiązaniu klient nie musi martwić się wysokimi kosztami inwestycji i nieprzewidzianymi kosztami naprawy.

Źródło: thermondo.de, pv-magazine.com.

Zobacz również