Ile prosumenci zarobią w net-billingu? Taryfy grozy i rynek pomp ciepła – Przegląd Redakcyjny

Jak będą rozliczane nadwyżki energii w net-billingu, po jakiej cenie jak ona będzie liczona? Co z prefinansowaniem w programie Czyste Powietrze+? Zapraszamy na najnowszy Przegląd Redakcyjny!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Cena energii w net-billingu

Wiemy, po jakiej cenie prosumenci sprzedadzą energię, której nie zużyli! Polskie Sieci Elektroenergetyczne podały cenę miesięczną za czerwiec i wynosi ona 659,29 zł/MWh. Jak ją obliczyli? Czy to korzystne dla prosumentów? Sprawdź ile prosumenci zarobią w net-billingu! Analizujemy stan depozytu prosumenckiego po okresie przejściowym.

Dofinansowania

W najnowszym odcinku skupiamy się również na dofinansowaniach, z których mogą skorzystać gospodarstwa domowe, a mianowicie na programie Czyste Powietrze +, którego budżet zwiększą środki z KPO. Komentujemy, wypowiedź Premiera Mateusza Morawieckiego o ocieplaniu domów przed zimą oraz to, czy środki w programie Czyste Powietrze powinny zostać jeszcze bardziej zwiększone!

W tym odcinku pod lupę bierzemy wypowiedzi jeszcze dwóch polityków: Prezesa Jarosława Kaczyńskiego o cenach prądu oraz Marka Balta o ociepleniu klimatu. A oprócz tego w odcinku:

  • Taryfy grozy
  • Rosnące ceny prądu
  • Polski rynek pomp ciepła najdynamiczniejszym w Europie
  • Ceny modułów fotowoltaicznych

Artykuły na Globenergia.pl oraz ogólną sytuację na rynku energii omawiają Anna Będkowska - redaktor prowadząca Globenergia oraz Bogdan Szymański - Wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Zapraszamy!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia