innogy Polska nawiązała współpracę z Alior Bank, dzięki której klienci indywidualni będą mogli zakupić instalację fotowoltaiczną w systemie ratalnym. Oferta zakłada okres kredytowania od 12 do 120 miesięcy (1 rok do 10 lat), nawet na 100% inwestycji, przy kwocie kredytu do 60 000 zł.

„Przykładowo, przy koszcie średniej wielkości instalacji fotowoltaicznej 3 kWp na poziomie 14 900 zł brutto, miesięczna rata wyniesie 180,79 zł. Oferta instalacji fotowoltaicznych w innogy uwzględnia usługi dodatkowe w cenie samej instalacji. Biorąc pod uwagę, że system PV produkuje prąd przez ponad 25 lat, co dodatkowo wpływa na opłacalność inwestycji w fotowoltaikę.” – komentuje Michał Skorupa, szef projektów fotowoltaicznych w innogy Polska.

Dla odbiorców biznesowych innogy Polska oferuje możliwość nabycia systemów fotowoltaicznych w drodze leasingu we współpracy z Raiffeisen-Leasing Polska. Dodatkowo, istnieje możliwość pozyskania dofinansowania z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, które dostępne jest zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć odpowiedni wniosek do 31 marca 2016 r. Po uzyskaniu dofinansowania realizacja inwestycji nastąpi po maju 2017 roku.

Z badania przeprowadzonego w ostatnich latach przez TNS Polska wynika, że blisko 21% Polaków byłoby skłonnych do zainwestowania w panele fotowoltaiczne, jednak główną barierę stanowi dla nich czynnik finansowy. Dodatkowo, aż 81% potencjalnych inwestorów w panele fotowoltaiczne wyraża skłonność do inwestycji w drodze leasingu.

innogy Polska, dawniej RWE, jest jednym z wiodących europejskich przedsiębiorstw energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży. Największymi firmami należącymi do Grupy innogy w Polsce są innogy Polska S.A. – odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz spółka innogy Stoen Operator Sp. z o.o., zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

Źródło: innogy Polska