Nowe moduły bifacjalne od Jinko z przezroczystym podkładem zostały opracowane z konieczności wspierania przejścia rynku energii z taryf gwarantowanych i dotacji rządowych na programy IPP/PPA i przygotowanych na realizację scenariusza opartego na parytecie sieci. To wymaga maksymalizacji uzysku energii w kWh oraz zwiększenia wydajności instalacji fotowoltaicznej przy jednoczesnym ograniczeniu złożoności.

Bifacjalny moduł Swan od Jinko po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Intersolar 2019 w Monachium, gdzie otrzymał również nagrodę od Jury, za kompleksową jakość wykonania bifacjalnych modułów Cheetah z ogniwami ciętymi na pół. Jury doceniło także nowatorskie wykorzystanie przezroczystego podkładu, dzięki któremu moduł jest lżejszy niż klasyczny moduł typu szkło-szkło.

Moduł Swan

Postęp technologiczny

Nowy bifacjalny moduł z warstwą podkładową DuPont ™ Clear Tedlar® wykorzystuje wysokowydajną technologię JinkoSolar Mono PERC Cheetah, umożliwiającą produkcję ogniw bifacjalnych z kilkoma dodatkowymi etapami.

Produkcja modułów Swan jest zbliżona do standardowych procesów produkcyjnych, co sprawia, że zdolność produkcyjna w skali GW jest osiągalna przy konkurencyjnych kosztach. Bifacjalny moduł Cheetah z ogniwami o wymiarach 158,75 x 158,75 mm, może osiągnąć na przedniej stronie nawet 400 Wp. W połączeniu z technologią ogniw ciętych na pół, która zmniejsza straty mocy oraz prawdopodobieństwo wystąpienia hot spotów, Cheetah umożliwia zwiększenie mocy i zwiększa niezawodność modułu.

Stopień innowacyjności

Po raz kolejny Jinko oferuje produkt oparty na dojrzałych i sprawdzonych technologiach dostępnych w ogromnej, gigawatowej skali. Istotnym elementem było powiększenie powierzchni płytki bez modyfikowania ogólnych etapów produkcji ogniw i modułów, opierające się w ten sposób na ugruntowanych protokołach jakości wdrożonych w całej produkcji Jinko.

Moduł Swan osiąga taką samą moc wyjściową i zysk z tylnej strony, jak w przypadku bifacjalnego modułu dual-glass. Swan łączy zalety i dodatkową wydajność technologii bifacialnej z prostotą i łatwością instalacji standardowych modułów. Koszty elementów systemu fotowoltaicznego mogą zostać obniżone, dzięki lżejszej wadze i łatwiejszej metodzie montażu, która jest identyczna jak w przypadku tradycyjnych modułów ramkowych.

Dzięki mocy wyjściowej do 400 W z przodu i zyskowi energii do 20% z tyłu, moduły są idealne do elektrowni fotowoltaicznych. Moduły są zoptymalizowane do zapewnienia niskiego poziomu kosztów energii elektrycznej. JinkoSolar oferuje również 30-letnią liniową gwarancję wykonania, ustanawiając nowy standard mocy wyjściowej, wydajności energetycznej, niezawodności oraz niskiego poziomu kosztów energii elektrycznej.

Wpływ ekonomiczny

Możliwość zastosowania modułów o wyższych mocach może znacznie obniżyć zarówno koszty elementów systemu fotowoltaicznego jak i utrzymać niskie koszty energii elektrycznej, wspierając w ten sposób drogę do osiągnięcia parytetu sieci.

Nowe rozwiązanie od Jinko gwarantuje znaczne oszczędności. Moduły Swan są o 7–9 kg lżejsze w porównaniu do takich samych modułów bifacjalnych dual-glass, co pozwala na zmniejszenie kosztów systemu fotowoltaicznego o ok. 3%, a kosztów eksploatacji i konserwacji o 5%. Rozwiązanie pozwala również na zmniejszenie kosztów konstrukcji montażowej o około 15% w porównaniu do bifacialnych modułów z podwójnym szkłem, podwyższając wewnętrzną stopę zwrotu IRR i obniżając koszty energii elektrycznej o ponad 6%.

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych