Dodatkowo firma Fronius zapowiada, że połączy wszystkie swoje kompetencje pod jednym dachem w Steinhaus w Górnej Austrii, aby kreować przyszłość, w której energia będzie pochodzić z wodoru i odnawialnych źródeł.

Przygotowując się na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości rozwiązania fotowoltaiczne, Fronius wprowadzi w przyszłym roku wiele nowych produktów i jeszcze bardziej rozszerzy ofertę cyfrowych usług.

Znacznie zwiększyliśmy naszą zdolność wytwórczą i dodaliśmy najnowocześniejszą technologię do naszych linii produkcyjnych. Poczyniliśmy postęp także pod względem zrównoważanego rozwoju. Podczas projektowania produktów wybieramy surowce nadające się do recyklingu, do produkcji wykorzystujemy w 100% energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, w ciągu dwóch lat zmniejszyliśmy o 27% emisję CO2 w transporcie i przykładamy szczególną wagę do długiej żywotności naszych falowników — z jednej strony przez aktywne chłodzenie, a z drugiej przez innowacyjną koncepcję serwisu i własny ośrodek Repair Center”, stwierdza Martin Hackl, Director Solar Energy, Fronius International.

Jak zaznaczył Martin Hackl, dodatkowo firma wkracza do nowych obszarów, na przykład wydajnymi falownikami do zastosowań komercyjnych i autorskim rozwiązaniem do ładowania elektrycznych samochodów.

Innowacje dla domów jedno- i wielorodzinnych

Jednofazowy Primo GEN24 Plus jest kontynuacją rewolucji wśród falowników, którą Fronius rozpoczął od trójfazowego Symo GEN24 Plus. Primo będzie dostępny pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku w klasach mocy od 3 do 6 kW. Będzie również wyposażony w takie funkcje, jak opcje zasilania rezerwowego dostosowane do zapotrzebowania, technologia Multi Flow, aktywne chłodzenie, Superflex Design i zintegrowane zarządzanie zacienieniem. Liczne otwarte interfejsy umożliwiają wykorzystanie nadwyżki energii fotowoltaicznej do zasilania pomp ciepła lub elektromobilności. Aby umożliwić tankowanie zbiorników energią pochodzącą ze słońca, firma Fronius pracuje nad uzupełnieniem oferty o własne rozwiązanie do elektromobilności. Dzięki temu wszystkie rozwiązania — od wytwarzania energii PV aż do inteligentnego ładowania samochodów elektrycznych zoptymalizowanego przez system PV — będą do siebie dostosowane i dostępne z jednego źródła.

fronius primo

Falownik jednofazowy Primo GEN24 Plus

Fronius Tauro — mocny falownik dla przedsiębiorstw i do dużych instalacji

W połowie 2021 roku światło dzienne ujrzy falownik do zastosowań komercyjnych Tauro. Optymalnie nadaje się on do instalacji dachowych i naziemnych. Będzie oferowany w różnych wariantach i klasach mocy od 50 do 100 kW. Falownik ma się charakteryzować wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne oraz maksymalną wydajnością przy temperaturze otoczenia do 50°C. Producent zapewnia o łatwej wymianie modułów mocy i szybkim serwisie, co pozwala na zminimalizowanie kosztów instalacji PV przez cały okres żywotności.

Fronius Tauro — mocny falownik dla przedsiębiorstw i do dużych instalacji

Kompetencje w dziedzinie wodoru pod jednym dachem

Ekologicznie wytwarzany wodór odgrywa centralną rolę w realizacji wizji 24 godzin słońca. Umożliwia on wydajne sezonowe magazynowanie i jest z powrotem przetwarzany w energię elektryczną. Właśnie dlatego Fronius tworzy nowoczesne centrum wodoru w Steinhaus w Górnej Austrii i łączy tam wszystkie swoje zasoby.

Ponad 30 ekspertów będzie koncentrować się na zrównoważonej przyszłości energetycznej z wykorzystaniem wodoru. Ośrodek stanie się nowym domem dla badań, rozwoju, produkcji i dystrybucji, a w przyszłości będą odbywać się tutaj szkolenia i prezentacje dla klientów -podsumowuje Thomas Rührlinger, odpowiedzialny za rozwój technologii wodorowej w Fronius International GmbH.

W dziedzinie mobilności wodór sprawdza się jako bezemisyjny nośnik energii o dużej gęstości mocy, umożliwiający osiąganie dużych zasięgów i bardzo szybkie tankowanie. Te zalety łączy w sobie Solhub, gotowa do zastosowania, kompaktowa instalacja do wytwarzania, magazynowania, rekonwersji i tankowania zielonym wodorem. W 2021 roku zostanie zrealizowanych kilka instalacji Solhub, z których jedna powstanie bezpośrednio obok centrum wodoru i będzie jeszcze bardziej innowacyjna i bardziej elastyczna niż istniejąca instalacja pilotażowa w Thalheim.

Fronius Polska

Rozwiązania dla fotowoltaiki, inteligentne rozwiązania i zarządzanie energią