Aby pomyślnie przekształcić energetykę Tajwanu i osiągnąć cel na rok 2025 dotyczący pokrycia 20% krajowego zużycia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, Executive Yuan w dniu 27 października 2016 r. ogłosił plan promowania innowacyjnych, ekologicznych technologii.
Plan obejmuje produkcję energii, przechowywanie, zarządzanie a także możliwości integracji systemów.

Dla Tajwanu, rozwój energetyki odnawialnej jest silnikiem napędzającym transformację sektora energetycznego i wzrost gospodarczy.

Kluczowe obszary działań w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej na Tajwanie to:

Dwa lata dla energetyki słonecznej

Tajwan ma na celu wzmocnienie lokalnego przemysłu związanego z energetyką słoneczną i rozwój niezależnego, krajowego łańcucha dostaw. Celem jest rozbudowanie lokalnych mocy produkcyjnych do poziomu 20 GW do 2025 roku. Inwestycja będzie kosztować około 34 miliardy USD.

Cztery lata dla energetyki wiatrowej

Czteroletni program promowania energii wiatrowej zakłada rozbudowanie przemysłu turbin wiatrowych i rozwijanie niezależnego, krajowego łańcucha dostaw. Co więcej, równolegle do planów rozwoju przemysłu, Tajwan ma plan zainstalować 4,2 GW w energetyce wiatrowej do 2025 roku. Wartość inwestycji wyniesie około 20,9 miliarda USD.

Zaawansowana infrastruktura pomiarowa

W planach Tajwanu znalazł się również projekt demonstracyjny zaawansowanej infrastruktury pomiarowej (AMI). Projekt, a w zasadzie instalacja będzie składała się z 3 milionów zaawansowanych liczników, które zainstalowane będą do 2024 r. Celem instalacji inteligentnej infrastruktury pomiarowej jest wykrywanie nietechnicznych strat energii, czy poprawa wydajności sieci oraz szukanie nowych rozwiązań na ograniczenie zużycia energii.

Budowa Shalun Smart Green Energy Science City

Tainan, miasto w południowo-zachodnim Tajwanie, nad Cieśniną Tajwańską to był do tej pory ośrodek przemysłu cukrowniczego, spirytusowego, jutowego, papierniczego i chemicznego. Teraz stanie się gospodarzem nowego klastra innowacji przemysłowych skupiającego przemysł, środowisko akademickie i naukowców. Wszystko w ramach rządowych założeń związanych z narodowym centrum badań, rozwoju i demonstracji technologii zielonej energii. Będzie wizytówką Tajwanu na całym świecie.

Celem projektu Shalun Smart Green Energy Science City jest zbudowanie inteligentnego miasta ekosystemowego, które współtworzy środowisko naturalne. Buduje społeczność „zorientowaną na ludzi” i niezbędny system ekologicznego życia.

Urząd koordynuje promocję tego miasta nauki łącząc regionalne struktury Shalun Smart Green Energy Science City, m. in. z jednostkami Ministerstwa Gospodarki, czy Ministerstwa Nauki i Technologii.

Spotkaj się z pomysłodawcami nowych technologii!

Próbkę nowych technologii w dziedzinie energetyki odnawialnej będzie można poznać już 22 maja w Warszawie! Przedstawiciele tajwańskiego przemysłu odwiedzą nasza stolicę w ramach drugiej Tajwańskiej Misji Handlowej!

Taiwan Trade Center Warsaw, biuro Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne spotkania B2B z tajwańskimi przedsiębiorcami z branży:

• Smart City,
• zarządzania energią w budynkach,
• fotowoltaiki,
• systemów magazynowania energii
• stacji ładowania samochodów elektrycznych
• ekonomii zrównoważonego rozwoju.


Jesteś zainteresowany? Zgłoś się i weź udział w spotkaniu!

Jesteś zainteresowany udziałem w spotkaniach – WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY*
*liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń


Szczegóły spotkania w ramach Tajwańskiej Misji Handlowej

GDZIE: Hotel InterContinental w Warszawie
KIEDY: 22 maja 2018r.
GODZINA: 9:00-17:00

Firmy biorące udział w spotkaniach w ramach Tajwańskiej Misji Handlowej to m. in Advantech CO., Delta Electronics INC., FSP Group, Lite-On-Technology Corporation, Nexcom International CO., LTD., Vivotek INC.

Listę firm biorących udział w spotkaniu i ich profile oraz działalność znajdziesz TUTAJ

Redakcja GLOBEnergia