INNOWACYJNA POLSKA 2010-2020

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

rehau sport
Wysokoenergooszczędna hala sportowa i przedszkole w Twojej gminie

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna „Innowacyjna Polska 2010-2020. Wysokoenergooszczędne budynki pasywne w polskich gminach i miastach”. Kampania ma na celu popularyzacje energooszczędnych rozwiązań architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej oraz zachęcenie decydentów do ich realizacji. Akcja obejmuje wszystkie 379 powiatów i 2749 gmin.

Inicjatorzy akcji przedstawiają innowacyjne projekty energooszczędnych hal sportowych oraz przedszkoli, które wzbogacają infrastrukturę edukacyjno-sportowo-rekreacyjną w gminach i powiatach. Sprawa oszczędności energii i minimalizacja kosztów utrzymania budynków leży w naszym wspólnym interesie.
Organizatorami kampanii jest Polski Instytut Budownictwa Pasywnego, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Architektura Pasywna, REHAU, Grupa Silikaty oraz Termo Organika.
Projekty o minimalnym zużyciu energii na cele grzewcze powstały w krakowskim biurze projektowo-wdrożeniowym Tomasza Pyszczka i Marcina Stelmacha. Cechują je wysokie standardy ekonomiczne i estetyczne, które ograniczają koszty zużywanej energii nawet do 90%, zmniejszają emisje CO2 oraz co najważniejsze są potrzebne w niemal każdej gminie.

Więcej informacji na temat akcji znajdziesz na: http://innowacyjnapolska2010.pl/

Źródło: Rehau