Olsztyńska firma Corab po raz kolejny została wyróżniona za wdrażanie innowacyjnej technologii w systemach montażu paneli.

Tym razem statuetką RENERGY AWARD za system wolnostojący WS-004 i WS-006. Kapituła doceniła zastosowanie śrub wkręcanych w grunt oraz nowy system połączeń szyn z elementami konstrukcji oparty o KLIK. Statuetkę wręczono podczas tegorocznych targów Renexpo w Warszawie.

W nagrodzonym systemie zastosowano nietypowy sposób mocowania do podłoża – śruby wkręcane w grunt. Zastosowanie regulacji na podporach sprawia, że konstrukcja jest łatwa do wypoziomowania. Taki system pozwala na precyzyjne ustawienie i nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu. W tym systemie wykorzystano również mocowania typu KLIK. Eliminuje to dotychczasowe rozwiązania łączeń uchwytów mocujących lub klem z szynami montażowymi oparte o śruby i nakrętki młoteczkowe.


Więcej szczegółów – TUTAJ


Mocowanie elementów z wykorzystaniem tego systemu jest szybkie i łatwe. Nie wymaga od instalatora korzystania z dużej ilości narzędzi. To mocowanie z powodzeniem sprawdza się w przypadku konstrukcji dachowych i w konstrukcjach wolnostojących. Aktualnie część sprzedaży tych systemów trafia do indywidualnych odbiorców.

Ustawiane są np. przy gospodarstwach czy w przydomowych w ogrodach. Jest to alternatywa dla klientów, którzy nie chcą lub – ze względów technicznych – nie mogą instalować na dachu. System ten wykorzystywany jest również przy realizacji dużych projektów. Konstrukcja może być łączona, tworząc system o większej długości. Potwierdza to jego uniwersalność. Można go z powodzeniem wykorzystywać przy małych instalacjach przydomowych jak również na farmach fotowoltaicznych.

corab nagrody

Rozdanie nagród podczas RENEXPO Poland 2015

mgr inż. Marcin Ruszkul
Corab Sp. z o.o.

Źródło: GLOBEnergia 4/2015