Zaprezentowana kompaktowa seria oferuje producentom kompletne, opłacalne rozwiązanie, które automatycznie integruje systemy PV z generatorami energii elektrycznej diesla. Seria opiera się na unikalnym sposobie działania, związanym z niską ładownością, wykorzystuje przepływ energii z rozdzielnicy elektrycznej w kierunku generatora, jak również daje możliwości szybkiego reagowania. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom całkowity roczny poziom energooszczędności wynosi od 30 do 40%.

System wykazuje zdolność działania w 100% w oparciu o promieniowanie słoneczne w ciągu dnia, kiedy promieniowanie to osiąga największe natężenie, zaś szybko reagujący generator jest w stanie odpowiedzieć na każdy spadek w produkcji lub na wzrost zapotrzebowania na moc. Innymi słowy, system działa na zasadzie aktywnej rezerwy z prawie zerową konsumpcją paliwa.

System dla mikrosieci energetycznych

System dla mikrosieci energetycznych, źródło: Danvest

Ten nowy koncept oparty jest na solidnych generatorach marki Caterpillar i wyposażony w niskoładowną technologię, wyciszającą dźwięk obudowę oraz sprawdzone, wysokiej jakości system kontroli, jak również panel sterowania firmy Danvest. Co więcej wykorzystanie systemów magazynowania oraz dodatkowej zdolności produkcyjnej może przysłużyć się do dalszego wzrostu energooszczędności.

Cztery standardowe kompaktowe moduły hybrydowe są dostępne w postaci części składowych działających na zasadzie Plug-and-Play (z ang. podłącz i używaj). Są to następujące modele: HSD-220 (220 kWe mocy nominalnej), HSD-400 (400 kWe mocy nominalnej), HSD-500 (508 kWe mocy nominalnej) oraz HSD-650 (648 kWe mocy nominalnej).

Źródło: PV Magazine