Innowacyjny system fotowoltaiki balkonowej od Hypontech!

produkty od hypontech

Firma Hypontech, wprowadzając ostatnio na rynek nowy produkt, zwiększyła różnorodność sektora fotowoltaiki balkonowej. Producent zapewnia wysoką wygodę użytkowania i prostotę montażu instalacji typu plug-in. Nowy produkt oraz najważniejsze aspekty instalacji balkonowych przybliżamy poniżej.

Zdjęcie autora: Hypontech

Hypontech

Producent falowników fotowoltaicznych
produkty od hypontech

Podziel się

Co to fotowoltaika balkonowa?

Prosumenckie instalacje fotowoltaiczne zdominowały sektor energetyki słonecznej. Widok modułów na dachach domów czy gruntowych instalacji w ogródkach nikogo już nie dziwi. Co jednak z mieszkańcami domów wielorodzinnych, którzy nie mogą pochwalić się przestronnym ogrodem, a dach należy do wspólnoty mieszkaniowej? Właśnie dla tej grupy odbiorców idealnym rozwiązaniem będzie inwestycja w balkonowy system fotowoltaiczny. 

Mimo swojej kompaktowości, takie instalacje charakteryzuje wysoka sprawność i niezwykła prostota montażu. Umożliwiają produkcję prądu wprost z promieni słonecznych padających na balkon, którą można wykorzystać bezpośrednio na miejscu. W ten sposób nawet mieszkańcy bloków mogą cieszyć się czystą energią. 

Rosnącą popularność fotowoltaiki balkonowej należy kojarzyć z jej generalną przystępnością cenową i łatwością instalowania. Zazwyczaj, jedyne co należy zrobić to zaczepić moduł o balustradę balkonową, podłączyć wtyczkę do kontaktu i gotowe. Możesz produkować prąd na własne potrzeby wykorzystując odnawialną energię słońca. 

Dlaczego akurat ta technologia?

Wraz z udoskonaleniem technologii modułów fotowoltaicznych odeszła era skomplikowanych instalacji i poplątanych kabli. Fotowoltaika balkonowa to prawdziwy game-changer w sektorze energetyki odnawialnej. W odróżnieniu od tradycjonalnych paneli, instalacje typu plug-in to naprawdę maksymalnie uproszczone urządzenia. 

Właśnie dzięki zastosowaniu pojedynczej wtyczki, czyli technologii plug-in, wkomponowanie fotowoltaiki do instalacji elektrycznej wymaga jedynie podpięcia się do kontaktu. Nie ma potrzeby inwestowania w profesjonalną firmę monterską, dodatkowe części czy inne wymyślne technologie towarzyszące. 

Ponadto użytkowanie tak uproszczonej instalacji sprawia, że dosłownie można ją zabrać wszędzie ze sobą, np. w przypadku przeprowadzki. Tym samym odpadają koszty inwestowania w nową instalację dla nowego mieszkania. 

Na korzyść inwestowania w ten typ instalacji przemawiają również wszelkie aspekty prawne. Mianowicie, jeżeli instalacja nie przekroczy mocy zainstalowanej 600 W, nie trzeba jej nigdzie zgłaszać. Zazwyczaj całościowa moc takiego systemu balkonowego nie przekroczy tego limitu. Ustawodawcą w tym przypadku jest Unia Europejska. Dzięki coraz bardziej znaczącej roli balkonowej PV, zmiany w sektorze fotowoltaicznym są jeszcze bardziej dynamiczne. W Niemczech stworzono nawet projekt podniesienia wspomnianego limitu do 800 W.

W jaki sposób mikroinwertery od Hypontech mogą pomóc w stworzeniu wymarzonej instalacji balkonowej? 

Firma Hypontech podkreśla, że ich główną misją jest dostarczanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań energetycznych w przystępnej cenie. To zobowiązanie znajduje odzwierciedlenie w różnorodności oferty mikroinwerterów. Są to w pełni profesjonalne urządzenia, które zostały zaprojektowane, aby pomóc wykorzystać pełny potencjał kompaktowej instalacji fotowoltaicznej.

Mikroinwertery znajdują zastosowanie w różnych typach instalacji, od fotowoltaiki na wielkoskalowych dachach hal produkcyjnych, po dachy domów mieszkalnych i wiat samochodowych. Szczególnie w przypadku mniejszych systemów fotowoltaicznych, takich jak te na balkonach, mikroinwertery zapewniają bezproblemową instalację i przewagę w kwestiach kosztów w porównaniu z konwencjonalnymi falownikami łańcuchowymi.

Mikroinwertery serii HMS pracują zgodnie z wszelkimi regulacjami prawnymi i znacznie upraszczają proces implementacji balkonowej instalacji fotowoltaicznej. Modele HMS-600-800 charakteryzują się mocą wyjściową odpowiednio 600 W i 800 W i mogą efektywnie współpracować z modułami fotowoltaicznymi o mocy do 550 W.

Dzięki maksymalnemu prądowi wejściowemu wynoszącemu 15 A, produkt doskonale pasuje do modułów fotowoltaicznych dużej mocy, a także tych dwustronnych, zapewniając optymalną wydajność wytwarzania energii. Wyposażony w dwa kanały wejściowe, mikrofalownik HMS 600-800, może podłączyć maksymalnie dwa panele, z niezależnym monitorowaniem produkcji z każdego panelu, w celu zapewnienia maksymalnej produkcji energii.

System charakteryzujący się niskim napięciem rozruchowym wynoszącym 16 V, co maksymalizuje uzyski z produkcji nawet w słabych warunkach oświetleniowych, umożliwiając wytwarzanie energii nawet podczas pochmurnej i deszczowej pogody. Co ważne, system działa przy pełnym obciążeniu nawet w trudnych warunkach środowiskowych i temperaturze do 60°C.*

Dzięki temu najnowocześniejszemu rozwiązaniu z łatwością przekształcisz dostępną miejską przestrzeń w balkonowy system fotowoltaiczny. Postaw na zrównoważony rozwój i wykorzystaj energię słoneczną prosto ze swojego balkonu. Pożegnaj problemy z ograniczoną przestrzenią na dachu — teraz możesz generować czystą energię elektryczną i zmniejszać emisję dwutlenku węgla bez kompromisów w zakresie estetyki. Dołącz do zielonej transformacji energetycznej i zasil swoje życie, wykorzystując każdy promień słońca!

*Odporny na zmiany temperatury: (60°C dla HMS-600W, 50°C dla HMS-800W).

Zdjęcie autora: Hypontech

Hypontech

Producent falowników fotowoltaicznych