O tym, że instalacje fotowoltaiczne mogą pracować nawet w bardzo trudnych lokalizacjach przekonuje firma Fronius – austriacki dostawca falowników fotowoltaicznych.
Firma Fronius informuje o ostatniej, bardzo ciekawej inwestycji fotowoltaicznej. Firma dostarczyła falowniki do instalacji fotowoltaicznej irańskiego producenta cementu – The Shahrekord Cement Company, z siedzibą w Irańskim mieście Shahrekord, które ze względu na swoje położenie zwane jest również „dachem Iranu”.

iran, fronius,

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 1,5 MW irańskiej firmy Shahrekord Cement Company pracuje na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza.

Aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną producent  wykorzystuje energię słońca. Elektrownia o mocy 1,5 MW pracuje na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza . Dzięki narzędziu analizującemu Fronius Solar.web użytkownik może nadzorować pracę instalacji, a funkcja Remote Inverter Software Updates umożliwia łatwą aktualizację oprogramowania.

Ponadto korzysta on z ciekawego programu Fronius Service Partner, będącego najszybszą na rynku koncepcją serwisową, udostępnianą przez firmę Fronius za pośrednictwem specjalnie przeszkolonych, lokalnych partnerów serwisowych.
iran, fronius

76 falowników Fronius Symo wytrzymuje temperatury od -40 do +60°C.

Miasto, Shahrekord jest najwyżej położonym większym miastem w Iranie, wysokość na której się znajduje przekracza 2 000 m, co powoduje, że klimat jest tu bardzo zróżnicowany. Zimy potrafią być bardzo zimne, a lata gorące. Temperatura w najzimniejszych okresach spada tu do – 10oC, a w dni najcieplejsze temperatura sięga nawet 50oC. Takie warunki sprawiają, że pozyskiwanie energii elektrycznej za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych nie jest łatwym zadaniem.

„Mając na uwadze wizję 24 godzin słońca, czyli przyszłości, w której globalne zapotrzebowanie energetyczne jest pokrywane wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, Fronius Solar Energy stale napędza rozwój instalacji fotowoltaicznych”, mówi Martin Hackl, kierownik jednostki Solar Energy w firmie Fronius International GmbH.

Źródło: Fronius

Redakcja GLOBEnergia