Instalacje fotowoltaiczne to już rzeczywistość w IKEA. Dzisiaj, na konferencji prasowej, IKEA podała szczegóły oferty „Fotowoltaika dla domu”.

Moduły, które znajdą się w ofercie IKEA dostarczy producent Canadian Solar. Będą to moduły fotowoltaiczne, monokrystaliczne o mocy 280 Wp w wersji czarnej lub w aluminiowej srebrnej ramce.

Moduły fotowoltaiczne Canadian Solar w ofercie IKEA już w tym roku (Fot. GLOBEnergia)

Falowniki fotowoltaiczne będą dostępne w dwóch wariantach w zależności od rodzaju dachu. Dla budynków o dachach prostych będą to falowniki firmy ZeverSolar. Dla dachów o skomplikowanej konstrukcji, falownik dostarczy SolarEdge.

Konferencja prasowa IKEA. Fot GLOBEnergia

Jest to projekt całościowy, razem z montażem pod klucz – poinformowała podczas konferencji Anna Pawlak-Kuliga prezes IKEA w Polsce.

W  jednym przypadku IKEA odbiega od reguły. Systemy fotowoltaiczne z IKEA nie będą sprzedawane w paczkach, które klienci będą zabierać do domu i instalować sobie we własnym zakresie. Dla IKEA jest to zbyt poważna inwestycja i firma stawia głównie na jakość. Pani prezes podczas konferencji mówiła, że IKEA zdaje sobie sprawę z tego, że jest to bardzo ważna inwestycja dlatego IKEA w tym przypadku robi wszystko za klienta i oddaje w jego ręce kompletną, działającą instalację.

Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA w Polsce podczas prezentacji nowej oferty IKEA (Źródło: GLOBEnergia)

Proces zakupowy, jest w tym przypadku procesem bardzo długim, dlatego IKEA będzie wspomagała w tym temacie swoich klientów kalkulatorami. Wszystko po to, by za pomocą prostych danych móc obliczyć ile taka inwestycja może w przybliżeniu kosztować. IKEA, we współpracy z bankiem Ikano przygotowała również specjalną ofertę finansową, ze względu na skalę kosztów takiego systemu.

Pani prezes zapewniła, że oferta IKEA w temacie fotowoltaiki „będzie bardzo konkurencyjna rynkowo”.

Ikea liczy na to, że opierając się na wynikach sondaży około ¼ Polaków chce mieć takie inwestycje, a  koszty tej technologii bardzo mocno spadają.

Ile kosztują instalacje fotowoltaiczne?

Jak sprawdziliśmy w kalkulatorze doborowym instalacja 4,48 kWp kosztować będzie 26 342,50 zł. Posiadacze karty Ikea Family otrzymają 15% zniżkę co daje 22 391,12 zł.

Cena wygląda na rynkowo. Ikea jednak stanie przed wyzwaniem jakości montażu oraz współpracą z firmami partnerskimi. Będziemy to obserwować uważnie. Ofertę można sprawdzić na stronie ikea.geo-solar.pl.

Redakcja GLOBEnergia