Dwie minuty i osiem sekund to, jak do tej pory, najlepszy czas tegorocznych Instalacji On Tour, czyli eliminacji do Mistrzostw Polski Instalatorów 2018. Wywalczył go Kamil Owczarek podczas ostatnich rozgrywek w Warszawie (23 czerwca).

Niespodzianką było również to, że na drugim miejscu podium stanęła kobieta-instalator: Magdalena Rędzińska (czas: 2:16). Trzecie miejsce należało do Artura Marszałkiewicza (2:45).

 

instalacje on tour, mistrzostwa polski instalatorów

Zwycięzcy eliminacji w Warszawie. (Źródło: Instalacje On Tour)

Podczas eliminacji konkursowe zadanie polega na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w instalacje grzewcze i sanitarne.

W każdej z 15-stu lokalizacji trójka najlepszych instalatorów otrzymuje nagrody rzeczowe i awans do finału Mistrzostw Polski Instalatorów, który odbędzie się 25 kwietnia 2018 w czasie targów INSTALACJE w Poznaniu. Tam nagrodą główną będzie samochód dostawczy.

– W każdej lokalizacji trójka najlepszych instalatorów otrzymuje nagrody rzeczowe i awans do finału Mistrzostw Polski Instalatorów, który zostanie rozegramy 25 kwietnia 2018 w czasie targów INSTALACJE w Poznaniu. Tam nagrodą główną będzie samochód dostawczy – mówi Konrad Fleśman, dyrektor projektu Instalacje On Tour.

Do końca eliminacji pozostało jeszcze 9 miast, w tym: Wrocław, Zielona Góra, Gdańsk, Bydgoszcz i Olsztyn. Najbliższe rozgrywki odbędą się w piątek 30 czerwca w Krakowie (Ogród Doświadczeń, al. Pokoju 68).

Instalacje On Tour również dla uczniów

W tym roku w eliminacjach mogą startować także uczniowie szkół instalacyjnych. Dla nich przewidziano osobną kategorię: „Eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów dla Szkół”.

Organizatorem Instalacji On Tour są Międzynarodowe Targi Poznańskie, a partnerami-sponsorami projektu zostały firmy: AFRISO, BROETJE, GRUNDFOS, TECE oraz VOGEL&NOOT.

 

Redakcja GLOBEnergia