Konkurs „Instalator Roku 2018” odbędzie się w ARENIE PASAŻU ENERGETYCZNEGO GLOBEnergia, 28 lutego 2018 roku, podczas targów ENEX w Kielcach.

Strona konkursu: www.globenergia.pl/wydarzenia/instalator-roku/

Konkurs na charakter edukacyjny, który ma za zadanie nie tylko przekazywać wiedzę, ale również promować dobre praktyki wśród instalatorów. To nie tylko sprawdzenie wiedzy, umiejętności i dobrych praktyk, ale również rozrywka i kolejna forma promocji fotowoltaiki w naszym kraju.
Organizatorem tegorocznych instalacyjnych rozgrywek jest Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV wraz z producentem systemów fotowoltaicznych Corab.

montaż PV, fotowoltaika,

Fot. GLOBEnergia

Przypomnijmy, że w 2017 Instalatorem Roku została firma Ekosun z Bielska-Białej, a na podium stanęły także warszawski Bison Energy oraz SunSol z Gdańska.

„Udział w konkursie Instalator Roku 2017 był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Sam fakt trafienia do półfinałowej „ósemki” już był dla nas nobilitacją. Lubimy wyzwania, dlatego w grę wchodziła tylko walka o najwyższą stawkę.” – mówi Patrycjusz Kopacz, kierownik ds. technicznych i logistyki w firmie Ekosun (Instalatora Roku 2017).

Konkurs został uznany za świetną inicjatywę promującą dobre praktyki wśród instalatorów. Zdobycie tytułu utwierdziło zdobywcę tytułu w 2017, że stawiając na szkolenia pracowników i stwarzanie im dobrej atmosfery pracy są w stanie osiągnąć założone cele i stale się rozwijać. Planują wziąć udział w kolejnych edycjach.

„Wierzymy, że Instalator Roku jest ważna inicjatywą, biorąc pod uwagę sygnały dochodzące z rynku odnośnie słabej jakości wykonawstwa przez niektóre firmy. SunSol od początku działalności kładł duży nacisk na dokładność wykonania, tym chętniej wzięliśmy udział w edycji 2017 i jesteśmy zainteresowani edycją 2018 . Mamy nadzieję, że dobre praktyki instalacyjne staną się normą na jeszcze świeżym rynku Polskim.” – stwierdził Michał Kitkowski, Prezes Zarządu SunSol.

Jednym z ważnych aspektów konkursu jest wymiana doświadczeń. Nie tylko między producentami a instalatorami, ale również między drużynami. Zdobyta wiedza pozwala nie tylko na oferowanie lepszych produktów i usług.

montaż, fotowoltaika

Fot. GLOBEnergia

Nie tylko forma promocji, ale również atrakcyjne nagrody

Nagrodą w 2017 r. za pierwsze miejsce była instalacja o mocy 3kW. Wręczono wtedy również nagrody za II i III miejsce. Nagrodzona została również firma, która zrobiła najmniej błędów podczas instalacyjnych rozgrywek.

W imieniu organizatorów, zapraszamy wszystkie firmy instalacyjne trudniące się montażem systemów fotowoltaicznych do podjęcia instalacyjnego wyzwania!

Spotkamy się w ARENIE PASAŻU ENERGETYCZNEGO GLOBEnergia już 28 lutego 2018 roku.


 

Redakcja GLOBEnergia