25 i 25 października na Targach Renexpo odbędzie się konkurs na „Instalatora Roku 2017” branży fotowoltaicznej. Znamy już 8 drużyn, które będą rywalizować o tytuł oraz nagrodę tj. instalację o mocy 3kW o wartości blisko 20 tys. zł. Organizatorami są firmy: Corab, SolaEdge i Sharp.

 

Ogólne zasady konkursu na „Instalatora Roku”

To pierwszy tego typu konkurs, który na szeroką skalę ma promować dobre praktyki oraz poszanowanie norm i zasad w branży fotowoltaicznej. Inicjatywę doceniło Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV, które objęło wydarzenie patronatem.

Rywalizacja polega na montażu instalacji, na którą składa się system mocowania Corab na dach płaski (dnia I – PB – 062, a II – PB – 068), moduły Sharp oraz falownik i optymalizatory mocy SolarEdge. Do drugiego etapu przejdą 4 drużyny, które wykonają zadania najszybciej i zgodnie z zaleceniami producentów. Zmagania obserwuje i ocenia Komisja.

Poznaj drużyny!

Do właściwej części konkursu na Targach Renexpo zakwalifikowały się takie formy instalatorskie, jak: Bison Energy, Ozeris, G2V Maciej Kędzierski, Elektro Masters, Grupa O5, SunSol, Ekosun oraz Brewa.

Przypomnijmy, że główną nagrodą są tytuł „Instalatora Roku 2017” oraz instalacja o mocy 3 kW: dowolny system na dach skośny lub płaski firmy Corab, 12 paneli SHARP, falownik oraz optymalizatory mocy firmy SolarEdge. Wartość rynkowa nagrody to blisko 20 000 zł.

Konkurs rozpoczyna się 25.10.2017 r. o godzinie 10.00, zaś 26.10.2017 r. o godz. 10:30 Corab jako główny organizator serdecznie zaprasza do śledzenia zmagań. Zachęca również do odwiedzania swojego stoiska.