Inteligentne moduły SolarEdge ze zintegrowanymi optymalizatorami mocy są już dostępne na europejskim rynku domowych systemów fotowoltaicznych, zapewniając większą wartość dodaną dla instalatorów. Inteligentne moduły SolarEdge, dostępne w klasach mocy 300 W, 305 W i 310 W i w połączeniu z falownikami SolarEdge oferują wszystkie zalety systemu SolarEdge, a dodatkowo szybszy i łatwiejszy niż wcześniej montaż. Ponadto numer seryjny znajduje się z przodu inteligentnego modułu, dzięki czemu nawet po montażu można go łatwo zeskanować w celu przesłania układu systemu do platformy monitorowania SolarEdge.

Od modułu po sieć

SolarEdge jest teraz w stanie zapewnić instalatorom rozwiązania „od modułu po sieć” od jednego sprzedawcy. Dla instalatorów oznacza to zarówno uproszczoną logistykę, jak i zoptymalizowany proces gwarancyjny. Inteligentne moduły oferują wszystkie zalety wiodącego w branży systemu produkcji energii SolarEdge, zapewniając szybszy zwrot z inwestycji, większą elastyczność projektu pozwalającą na poprawienie jego estetyki oraz zwiększenie liczby modułów na dachu, monitorowanie na poziomie modułów z gromadzeniem informacji dotyczących wydajności w czasie rzeczywistym, a także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzięki wbudowanej technologii SafeDC™.

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów SolarEdge, inteligentne moduły mają zagwarantowaną najlepszą kontrolę jakości. Inteligentne moduły są wytwarzane na w pełni automatycznej linii produkcyjnej przez producenta modułów fotowoltaicznych sklasyfikowanego przez Bloomberg na Poziomie 1 (Tier 1). 12-letnia gwarancja na produkt i 25-letnia gwarancja na wydajność obejmują wydajność, wykonanie i części inteligentnych modułów SolarEdge.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia przedniej oraz tylnej strony inteligentnych modułów:

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.