Intersolar 2018: SolarEdge zaprezentuje rozwiązania do optymalizacji energii

Zdjęcie autora: SolarEdge

SolarEdge

Producent falowników fotowoltaicznych.

Ubiegły rok był dla firmy Solaredge  bardzo ekscytujący. Wprowadzili falownik z ładowarką do samochodów elektrycznych, falownik komercyjny z technologią synergii oraz rozwiązania usług sieciowych.

Stoisko Solaredge podczas Intersolar 2018!

W roku bieżącym na targach Intersolar Europe firma zaprezentuje na stoisku (hala B3, stoisku 110) szereg inteligentnych rozwiązań energetycznych umożliwiający ich zastosowanie od systemów na budynkach mieszkalnych do dużych instalacji przemysłowych.

Rozszerzając rozwiązania komercyjne SolarEdge przedstawi nowe produkty uzupełniające umożliwiające dalszą optymalizację kosztów oraz skalowalności systemu.

Pokaże kompletne rozwiązania dla budynków mieszkalnych z pełną gamą optymalizatorów mocy i falowników, rozwiązaniem StorEdge oraz inteligentnym systemem zarządzania energią. Dodatkowo na głównym dziedzińcu obok hali B3 zaprezentuje inteligentny dom oraz działanie jego inteligentnych rozwiązań energetycznych.

Falownik z ładowarką do samochodów elektrycznych (EV) jest laureatem konkursu Smarter E. Rozwiązanie to oferuje możliwość szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych prądem AC w trybie przyśpieszenia solarnego, uzupełniając energię z sieci, energią z PV. SolarEdge zaprezentuje swój falownik jednofazowy z ładowarką EV przy wejściu na teren targów razem z dwoma samochodami elektrycznymi.

Falownik z ładowarką do samochodów elektrycznych. Źródło: SolarEdge

Będzie można przetestować  nowy program Designer – narzędzie w przeglądarce web do projektowania instalacji PV i przy tej okazji będzie można wygrać drona.

Na stoisku firma pokaże również ostatnio wprowadzone usługi sieciowe umożliwiające zbiorczą kontrolę, zarządzanie i raportowanie w obszarze rozproszonych zasobów energetycznych w czasie rzeczywistym na bazie chmury.

SolarEdge będzie oferować co godzinę oprowadzanie po stoisku z przewodnikiem w języku angielskim i niemieckim. Oprowadzanie będzie dostępne w godzinach 9:30-17:30, maksymalna wielkość grupy to 15 uczestników. Czas trwania: 15 minut. Aby wziąć udział w oprowadzaniu, należy zarejestrować się w recepcji stoiska.

Wydarzenia z uczestnictwem Solaredge

SolarEdge będzie również uczestniczyć w różnych prezentacjach w ramach wymiany innowacji oraz jako laureat nagrody Smarter E.

 • Smarter E Award Finalist: Driving Solar and EV Forward with Integration (Laureat konkursu Smarter E: Napęd solarny w pojazdach elektrycznych - rozwój i integracja)
  Czas: godz. 12:30, środa 20 czerwca 2018 r.
  Miejsce: The smarter E Forum, hala B2, stoisko B2.570
  Prezenter: Lior Handelsman, Wiceprezes Marketingu i Strategii Produktu w SolarEdge
 • Innovation Exchange (wymiana innowacji)
  Czas: godz. 12:00, środa 20 czerwca 2018 r.
  Miejsce: The smarter E Forum, hala B2, stoisko B2.570
  Prezenter: Lior Handelsman, Wiceprezes Marketingu i Strategii Produktu w SolarEdge

Zobacz również