InterSolar Europe to jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń związanych z energetyką słoneczną. To wydarzenie, które od ponad 29 lat stanowi miejsce spotkań branży fotowoltaicznej i jej partnerów.

Redakcja GLOBEnergia od wielu lat uczestniczyła w InterSolar Europe, jednak w 2020 roku nie było to możliwe. Ze względu na rosnące rozprzestrzenianie się koronawirusa (SARS-CoV-2) na całym świecie oraz zalecenia niemieckiego rządu, organizatorzy The smarter E Europe, w którego ramach odbywa się InterSolar, zdecydowali się odwołać wydarzenie.

InterSolar 2021 przełożony

InterSolar 2021 miał się odbyć w dniach 9 – 11 czerwca 2021r.  Wydarzenie zostało jednak przełożone i odbędzie się w dniach 21-23 lipca 2021r.

W ścisłej współpracy z wystawcami i partnerami organizatorzy imprezy Solar Promotion GmbH i Freiburg Wirtschaft Touristik und Messe GmbH & Co. KG zdecydowali na przesunięcie wydarzenia o sześć tygodni – na 21–23 lipca 2021 r. Decyzja została podjęta w ścisłej współpracy z zarejestrowanymi wystawcami oraz Messe München.

Zapytaliśmy naszych wystawców i partnerów, co sądzą o ewentualnym odroczeniu, i chcielibyśmy im podziękować za zdecydowaną odpowiedź i konstruktywne dyskusje. Wyniki pokazały, że zdecydowana większość wystawców była za przesunięciem imprezy na 21–23 lipca 2021 r. Sześć tygodni może mieć duże znaczenie dla obecnej sytuacji  – powiedzział Markus Elsässer, dyrektor generalny Solar Promotion GmbH.

Decyzja organizatora została oparta o szereg potencjalnych atutów. Organizatorzy spodziewają się, że do lipca nastąpi większy postęp w zakresie szczepień, że ograniczenia w podróżowaniu zostaną zniesione, a lato przyczyni się do dalszego powstrzymania pandemii.

Jak powiedział Daniel Strowitzki, dyrektor generalny FWTM GmbH & Co. KG., ponad 75 procent dostępnej powierzchni wystawowej zostało już zarezerwowane. Organizatorzy wierzą, że pod koniec lipca będą w stanie zorganizować udane Targi i ukształtować przyszłość dostaw energii jeszcze lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zobacz jak było na Inter Solar w 2019 roku!

 

Redakcja GLOBEnergia