Intersolar Europe 2022 – GoodWe zapowiada szereg nowości produktowych

GoodWe, globalny producent rozwiązań fotowoltaicznych, rozszerza swoją działalność w zakresie falowników i rozwiązań do magazynowania energii PV o kompleksową ofertę dla gospodarstw domowych "Eco Smart Home". Szereg nowych produktów, które odpowiadają na potrzeby klientów w zakresie większej wydajności i niezależności energetycznej, zostanie zaprezentowanych na targach Intersolar w Monachium w dniach 11-13 maja 2022 r. w hali B4, stoisko 210.

Zdjęcie autora: GoodWe

GoodWe

producent falowników

Rozwiązania Eco Smart Home zostały zaprojektowane z myślą o współczesnym, przyjaznym dla środowiska stylu życia. Produkty te można zintegrować w kompletne, inteligentne systemy energetyczne dedykowane dla właścicieli gospodarstw domowych. Wysokowydajne falowniki hybrydowe GoodWe stanowią podstawę kompleksowego rozwiązania, a kolejne kluczowe komponenty oferty Eco Smart Home obejmą zintegrowane z budynkiem moduły fotowoltaiczne (BIPV), magazyny energii, ładowarki do pojazdów elektrycznych oraz aplikacje do inteligentnego zarządzania energią. 

Ali Bouattour, dyrektor techniczny GoodWe Europe GmbH, potwierdza, że w Europie rosnące ceny energii w połączeniu z elektryfikacją mobilności i ogrzewania spowodowały wzrost zainteresowania w kierunku niezależności energetycznej i zasilania awaryjnego. "Dzięki naszym rozwiązaniom Eco Smart Home właściciele domów mogą efektywnie pozyskiwać energię słoneczną, a jednocześnie inteligentnie wykorzystywać wytworzoną energię elektryczną na własne potrzeby" - mówi. "Jest to bardzo dynamiczny rynek i cieszymy się na współpracę z naszymi klientami w celu zbadania i dalszego rozwoju innowacyjnych rozwiązań dla tych zastosowań".        

Firma GoodWe zdobyła silną pozycję na europejskim rynku fotowoltaicznym dzięki szerokiej ofercie falowników hybrydowych i magazynów energii. Na początku 2022 roku wysoka wydajność falowników hybrydowych ET i EH została potwierdzona w badaniu Electricity Storage Inspection 2022 przeprowadzonym przez Uniwersytet Nauk Stosowanych (HTW) w Berlinie, gdzie osiągnięto wskaźnik wydajności systemu (SPI; System Performance Index) na poziomie 93,4% i 91,2%.

Aby sprostać stale zmieniającym się trendom rynkowym i oczekiwaniom klientów, firma GoodWe nieustannie wprowadza na rynek nowe, innowacyjne rozwiązania. Odwiedzający targi Intersolar są zaproszeni do zapoznania się z nowymi produktami, w tym z bardzo oczekiwanym rozszerzeniem serii trójfazowych hybrydowych falowników ET do mocy 15-30kW. Seria ta jest kompatybilna z modułami o dużej mocy i nadaje się zarówno do większych projektów PV w gospodarstwach domowych, jak i mniejszych projektów komercyjnych. W centrum uwagi znajdzie się również seria ETC, która zostanie rozszerzona o nowy falownik hybrydowy o mocy 100 kW, przeznaczony do większych projektów komercyjnych. Zoptymalizowany pod kątem autokonsumpcji, oszczędzania energii w godzinach szczytu i zasilania rezerwowego, hybrydowy falownik ETC jest kompatybilny z szerokim zakresem napięć magazynów energii i może zapewnić bezprzerwowe zasilanie odbiorników o znaczeniu krytycznym.

Stoisko GoodWe na targach Intersolar Europe 2022

Pełna gama rozwiązań GoodWe zostanie zaprezentowana na przestronnej powierzchni wystawienniczej o wielkości prawie 500 metrów kwadratowych. Inwestorzy realizujący projekty wielkoskalowe mogą zapoznać się z nowym, wydajnym modelem falownika HT 1500V o mocy wyjściowej 250kW, opracowanym w celu optymalizacji uzysku energii i zapewnieniu stałej, wysokiej wydajności nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki możliwości dostosowania do wysokich temperatur seria HT 1500V działa niezawodnie w każdym środowisku. 

Thomas Haering, dyrektor zarządzający GoodWe Europe GmbH, jest przekonany, że dalsze innowacje produktowe i systemowe odegrają ważną rolę w zapewnieniu wyższych marż w projektach wielkoskalowych w okresie ponownego wzrostu gospodarczego w tym segmencie. "Obserwujemy bardzo pozytywny rozwój w całym regionie EMEA i w związku z tym powiększamy nasz zespół w Europie, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na projekty wielkoskalowe" - mówi. "Ogólnie rzecz biorąc, są to ekscytujące czasy dla branży PV. Z niecierpliwością czekamy na możliwość powitania klientów ze wszystkich segmentów na naszym stoisku, aby dalej wspierać dynamiczny rozwój fotowoltaiki w regionie EMEA".

Wyprodukowane przez GoodWe - wybrane przez GE

Firma General Electric (GE) wybrała GoodWe na swojego licencjonowanego partnera w 2020 r., robiąc tym samym kolejny krok w rozwoju swojej działalności w zakresie OZE. GoodWe zostało wybrane przez GE ze względu na zaangażowanie w działania związane z zapewnieniem najwyższej jakości swoich produktów oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technicznych. Inwertery solarne GE zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu rosnących oczekiwań właścicieli domów i firm, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych i inteligentnych funkcji. Falowniki fotowoltaiczne GE będą prezentowane w hali B4, na stoisku 109, w wydzielonej strefie obok stoiska GoodWe. Wśród pięciu prezentowanych produktów znajdą się: 1-fazowy falownik GEP o mocy 3-5kW z 2 MPPT, 1-fazowy hybrydowy falownik GEH o mocy 5-10kW z maks. 4 MPPT, 3-fazowy falownik GEP o mocy 4-20kW z 2 MPPT, 3-fazowy falownik GEP o mocy 25-60kW z maks. 6 MPPT i 3-fazowy falownik GEP o mocy 100-136kW z maks. 12 MPPT.

Materiał promocyjny