InterSolar Europe to jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń związanych z energetyką słoneczną. To wydarzenie, które od ponad 29 lat stanowi miejsce spotkań branży fotowoltaicznej i jej partnerów.

Redakcja GLOBEnergia od wielu lat uczestniczyła w InterSolar Europe, jednak w tym roku nie będzie to możliwe. Ze względu na rosnące rozprzestrzenianie się koronawirusa (SARS-CoV-2) na całym świecie oraz zalecenia niemieckiego rządu, organizatorzy The smarter E Europe, w którego ramach odbywa się InterSolar, zdecydowali się odwołać wydarzenie.

Redakcja GLOBEnergia na InterSolar 2019, Grzegorz Burek i Bogdan Szymański

InterSolar 2020 nie odbędzie się!

InterSolar 2020 miał się odbyć w dniach 16-19 czerwca 2020r. Decyzja o odwołaniu wydarzenia, wystaw i towarzyszących im konferencji, została podjęta w ścisłej współpracy z zarejestrowanymi wystawcami i międzynarodowymi stowarzyszeniami branżowymi.

Zdrowie wystawców, odwiedzających i pracowników, a także ogółu społeczeństwa ma dla nas najwyższy priorytet. Smarter E Europe to duża międzynarodowa impreza z udziałem około 1400 wystawców z 45 krajów i 50 000 odwiedzających z ponad 160 krajów. W panujących okolicznościach niemożliwe byłoby zorganizowanie tak dużego międzynarodowego wydarzenia, bez poważnych komplikacji. Ważne było dla nas, aby upewnić się, że uczestnicy zostali powiadomieni tak wcześnie, jak to możliwe – powiedział Daniel Strowitzki, dyrektor zarządzający FWTM GmbH & Co. KG.

Kolejne wydarzenie planowane jest na 9–11 czerwca 2021 r.

Wirtualne rozdanie nagród

Na razie organizatorzy ciężko pracują, aby ustalić, które części The smarter E Europe będzie można odtworzyć online. Wiadomo już, że między innymi nagrody Intersolar AWARD zostaną zaprezentowane zwycięzcom online, aby uhonorować innowacje branży na arenie międzynarodowej, pomimo obecnej sytuacji.

W ciągu roku pojawią się także inne sposoby dla profesjonalistów z branży i każdego, kto jest zainteresowany, aby być na bieżąco z tematyką, produktami i technologiami w świecie energii odnawialnej oraz dzielić się wiedzą i pomysłami.

Jak było w ubiegłym roku?

 

Redakcja GLOBEnergia