Kilka zagranicznych magazynów i portali internetowych podało, że przygotowywany jest nowy iPhone 7, który nie będzie wymagał ładowania.

Fot. apple.com

 
Jak podają media, Apple planuje umieścić pod dotykowymi ekranami iPhone’a 7 ogniwa słoneczne, zgodnie patentem, który nie dawno uzyskano.
Firmie został bowiem niedawno przyznany amerykański patent na technologię umieszczenia paneli słonecznych ukrytych pod powierzchnią ekranów dotykowych takich urządzeń jak MacBook, iPhone, iPad. Według zgłoszenia patentowego, ukryty pod wyświetlaczem panel słoneczny będzie ładować urządzenie w ciągu dnia. Firma Apple wyjaśnia, że w patencie został opisany dodatkowy czujnik i ogniwo słoneczne które konwertuje światło otoczenia w energię elektryczną.
Z jednej strony, dla rynku patent firmy Apple jest bardzo niejasny, ale z drugiej budzi wiele inspiracji. Panele słoneczne mogą być również wykorzystywane przez wiele innych urządzeń, które nie są połączone ze źródłem zasilania np. myszy komputerowej Magic Mouse, czy klawiatury Magic Trackpad. Technologia może również znaleźć zastosowanie w zegarkach, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie zegarków, w których nie trzeba będzie myśleć o wymianie baterii.
Ogniwo słoneczne, usytuowane w obrębie ramki urządzenia może być eleganckim rozwiązaniem dla obecnych baterii iPhona o jednodniowej „żywotności”.  
Liczba klientów firmy Apple rośnie tak dynamicznie, że w Wielkiej Brytanii, w tym tygodniu uruchomiono własny system płatności.


Źródło: Express