Do tej pory Polska była największym w Europie rynkiem wewnętrznym bez rodzimej marki samochodów elektrycznych. Właśnie dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców oraz wymaganiom współczesnego rynku motoryzacyjnego, ElectroMobility Poland opracowała samochód elektryczny.

Jak podaje ElectroMobility Poland, ten pionierski projekt w skali kraju, stworzył okazję do opracowania modelu samochodu dostosowanego do potrzeb Polaków, zarówno pod względem cenowym, jak i wyposażenia czy parametrów, stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla obecnie wybieranych w naszym kraju pojazdów. Polski samochód elektryczny to także szansa na zbudowanie silnej pozycji na tworzącym się europejskim rynku elektromobilności.

Elektromobilność jest trendem i częścią transformacji energetyki. (…) Dla takich krajów jak Polska pojawia się pytanie: czy nas dłużej stać na to, żebyśmy pozostawali największym w Europie rynkiem bez własnej marki samochodowej? Polacy chcą być dumni ze swoich produktów, z pięknego designu i technologii. Chcemy być w stanie konkurować na całym świecie. Chcemy też czystych miast, wsi i dróg. To wszystko jest skupione w tej marce i w tym pomyśle – powiedział Michał Kurtyka – Minister Klimatu podczas premiery polskiej marki

Polska marka samochodów elektrycznych

Dziś odbyła się premiera pierwszej polskiej marki samochodów elektrycznych. Podczas premiery firma zaprezentowała dwa prototypy pokazowe aut: białego SUV–a i czerwonego hatchbacka. Podczas premiery poznaliśmy również nazwę polskiej marki – IZERA, która pochodzi od Gór Izerskich, pięknego i czystego zakątka leżącego w południowo-zachodniej Polsce.

Znane jest już także logo oraz hasło polskiej marki samochodów elektrycznych: “Milion powodów, by jechać dalej”.

Prototypy polskich samochodów elektrycznych marki IZERA, źródło: facebook

Przedstawiamy jak wyglądają pojazdy!

IZERA – hatchback, źródło: pakiet prasowy IZERA

Izera jest marką rodzinną, dlatego samochody cechują się przestronnością wnętrza. Taki efekt został osiągnięty dzięki dużemu rozstawowi osi. Samochody zostały zaprojektowane z wyjątkową dbałością o detale – zarówno cechujący się silną, ale lekką sylwetką SUV, jak i elegancki oraz smukły hatchback.

IZERA – SUV, źródło: pakiet prasowy IZERA

Szansa dla Polski

Według ElectroMobility Poland, większa część elementów auta może być produkowane w Polsce. Jest to zatem szansa do rozwoju rodzimych przedsiębiorstw, które już obecnie współpracują z branżą motoryzacyjną.

Podczas realizacji projektu firma zaprosiła do współpracy renomowanych międzynarodowych partnerów, zapewniając techniczną jakość i międzynarodowy standard produkcji samochodów. Według firmy, projekt ma długofalowe zadanie integracji polskich kompetencji inżynieryjnych i tworzenie własnych rozwiązań technologicznych, które będą stanowiły podstawę do konkurowania na współczesnym, dynamicznie zmieniającym się rynku motoryzacji przyszłości.

Źródło: pakiet prasowy IZERA, ElectroMobility Poland

Źródło zdjęcia głównego: pakiet prasowy IZERA

Redakcja GLOBEnergia