JA Solar poinformowało, że dostarczy w sumie 70 MW modułów fotowoltaicznych do Moree Solar Farm w Australii. Pierwsza partia modułów została już dostarczona. 

Instalacja pierwszej partii modułów już się rozpoczęła. Są to moduły partii JAP6-315 i JAP6-310 które na miejsce montażu przybyły już w czerwcu tego roku. 
 
Moree Solar Farm znajduje się 10 km na południe od Moree, w Nowej Południowej Walii. Finansowanie projektu, który będzie kosztował 164 mln $ wesprze między innymi australijska Agencja Energii Odnawialnej w kwocie 102 mln $.
 
Pomysł na farmę pojawił się pod koniec 2014 roku, a budowa farmy rozpoczęła się w lutym tego roku.
 
Instalacja zajmie powierzchnię ponad 440 000 metrów kwadratowych i będzie się składała z ponad 220 tysięcy modułów.  
 
Moree Solar Farm to obecnie największa farma fotowoltaiczna (w budowie) w Australii. Po zakończeniu Moree Solar Farm będzie produkować energię, która wystarczy do zasilenia 15 000 domów w Nowej Południowej Walii. 
 
Instalacja ta przyczyni się również do ograniczenia emisji dwutlenku węgla w ilości 95 000 ton rocznie i co również ważne, na etapie budowy,  stworzy ona ponad 100 miejsc pracy.
 
Na początku tego roku Moree Solar Farm została uznana między innymi przez Project Finance Magazine za najlepszy projekt energetyki słonecznej 2014 roku w regionie Azji i Pacyfiku. 
 
Jak zauważa Xie Jian, prezes i dyrektor operacyjny JA Solar, popyt na moduły fotowoltaiczne na rynku australijskim jest bardzo wysoki, zwłaszcza w przeznaczeniu na cele mieszkaniowe.  
 
Jako wiodący dostawca modułów fotowoltaicznych w Australii, JA Solar dostarcza na instalacje dachowe zarówno monokrystaliczne jak i polikrystaliczne moduły. Dzięki nowemu projektowi firma będzie mogła się pochwalić dużą inwestycją, która może stać się podstawą do dalszej współpracy w ramach dużych projektów słonecznych w Australii. 
 
Źródło: pv-magazine.com