Kalkulator instalacji fotowoltaicznej opracowany przez BOŚ Bank pozwala odpowiedzieć na pytania:

  • Jak duża instalacja jest potrzebna?
  • O czym warto pamiętać?
  • Jak sfinansować inwestycję?

Jak stwierdził Sławomir Mazurek, Główny Ekolog Banku Ochrony Środowiska, klienci coraz częściej pytają o dogodne możliwości ich finansowania i chętnie sięgają po EKOkredyt na fotowoltaikę oferowany przez BOŚ. Kalkulator instalacji fotowoltaicznych ma pomóc podjąć najlepsze decyzje kolejnym osobom pragnącym z jednej strony obniżyć wydatki na energię elektryczną, a z drugiej zadbać o środowisko naturalne. Jak działa kalkulator?

Jak działa kalkulator?

O działanie kalkulatora zapytaliśmy Rzecznika prasowego BOŚ Banku!

Uruchomiony przez nas kalkulator instalacji fotowoltaicznych, działa w oparciu o opracowany wewnętrznie model obliczeniowy. Wydajność paneli i ceny aktualizujemy na bazie uśrednionych danych pochodzących z ogólnodostępnej oferty rynkowej. Wielkość instalacji uwzględnia lokalizację inwestycji, orientację dachu oraz zużycie energii w gospodarstwie domowym – odpowiada Rzecznik

W jakim calu powstał kalkulator?

Według informacji uzyskanych od Rzecznika BOŚ Banku, kalkulator ma za zadanie pomóc w podjęciu decyzji inwestycyjnej kolejnym osobom pragnącym z jednej strony obniżyć wydatki na energię elektryczną, a z drugiej zadbać o środowisko naturalne. Oprócz określenia wpływu lokalizacji na parametry instalacji, w tym jej wielkości, ma także na celu pokazanie korelacji rachunków za prąd z ewentualną wysokością raty kredytu na fotowoltaikę.

A jak wygląda kalkulator? Przyjrzyjmy się!

Informacje od klienta

W pierwszym kroku klient może wybrać za pomocą suwaka ile wynoszą jego miesięczne opłaty za prąd, województwo, w którym mieszka oraz kierunek świata, w którym zamierza zamontować instalację fotowoltaiczną.

Źródło: BOŚ Bank

Na podstawie podanych informacji kalkulator szacuje powierzchnię instalacji, jej moc oraz koszty.

Źródło: BOŚ Bank

Finansowanie

W kolejnym kroku kalkulator pozwala oszacować wartość kredytu. Klient banku może wybrać kwotę wkładu własnego oraz czas, na który chciałby rozłożyć inwestycję.

Źródło: BOŚ Bank

Na koniec pojawiają się wyniki kalkulacji oparte o wprowadzone dane.

Źródło: BOŚ Bank

Równocześnie w trakcie kalkulacji, klient może zobaczyć podpowiedzi banku, jakie są najważniejsze części instalacji PV, jakie jest najlepsze miejsce montażu, na co zwrócić uwagę rozważając oferty firm wykonawczych oraz ile może pracować instalacja PV.

Pytania?

Na sam koniec, jeżeli klient ma pytania do BOŚ Banku, może zostawić swoje dane kontaktowe.
Kalkulator BOŚ powstał po to, by ułatwić klientom oszacowanie wartości inwestycji, która pozwoli zaspokoić ich potrzeby na energię elektryczną. Jest prosty w obsłudze i nie wymaga od klienta żadnej wiedzy na temat instalacji fotowoltaicznych.

Redakcja GLOBEnergia