Koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną o mocy 4 kW dla domu jednorodzinnego nie jest wysoki, wynosi około 25 000 złotych. Jest to moc, która dla normalnego funkcjonowania domu może być wystarczająca do pokrycia całego zapotrzebowania na energię elektryczną. Co ważniejsze, istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na instalację z różnych źródeł, np. w ramach programów parasolowych, które realizuje coraz więcej gmin i które są finansowane z Regionalnych Programów Operacyjnych. Przy instalacji fotowoltaicznej można liczyć na obniżenie wysokości rachunków wyłącznie do opłat stałych. To czysty zysk i ulga w codziennych wydatkach dla Ciebie i Twojej rodziny przez kolejne lata.

Zainstalowany system fotowoltaiczny przez cały okres użytkowania nie wymaga dodatkowych nakładów sprzętu i pieniędzy, a zamontowane panele nie wymagają regularnego serwisowania. Jedynym wysiłkiem ze strony użytkownika jest ich coroczne przemywanie wodą w celu oczyszczenia z zabrudzeń atmosferycznych i brudu. Ochrona Twojego dachu przed zniszczeniem oraz dodatkowa warstwa izolacji cieplnej to dodatkowe atuty tej technologii.

Istotnym elementem, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania systemu jest inwerter, inaczej falownik. Jego efektywna praca decyduje o jak najlepszym wykorzystaniu energii wygenerowanej w instalacji fotowoltaicznej. Za jego produkcję na rynku odpowiadają nie tylko firmy zagraniczne m.in. z Niemiec czy Chin, ale co najważniejsze z Polski, które są coraz lepiej znane i cieszą się coraz większym zaufaniem inwestorów. Firmą wyspecjalizowaną w produkcji falowników jest Sprivent – polski producent falowników. Jednym z największych atutów jest dostosowanie technologii do warunków atmosferycznych przeważających w naszej szerokości geograficznej co dodatkowo zwiększa wydajność i przede wszystkim bezpieczeństwo produktu. Kolejną godną podkreślenia zaletą jest zapewnienie 5 letniej gwarancji i serwisowanie na terenie całego kraju przez producenta.

Inwerter WOLTA 4 kW jako element instalacji fotowoltaicznej

 

Falownik WOLTA 4 kW jako element instalacji fotowoltaicznej, źródło: Spirvent

Falownik WOLTA jest autorskim rozwiązaniem firmy zaprojektowanym dla mocy ciągłej maksymalnie 4 kW. Jego przewaga polega na dostosowaniu do polskich warunków – zarówno pogodowych, jak i wymagań sieciowych, ponieważ to w Polsce i na polski rynek został stworzony. Dodatkową zaletą jest pełna osiągalność serwisu teraz i w przyszłości.

WOLTA jest jednym z elementów składowych Systemu WOLTA – Inwertera Inteligentnego, drugim jest Bezprzewodowy Miernik Watta. Nieodłącznym elementem jest też chmura obliczeniowa, która zapewnia szybkość działania całego systemu, niezależność od lokalnego połączenia i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Źródło: 

Spirvent logo poziom