Skąd taki temat?

Otrzymaliśmy wiele różnych sygnałów od społeczności kierowców EV, ale też osób zainteresowanych przesiadką na samochód elektryczny, że zakup samochodu elektrycznego nie zawsze jest tak łatwy jak w przypadku samochodów konwencjonalnych – mówi Krzysztof Burda Prezes PIRE – stąd pomysł na tematykę naszego webinaru. Temat wpisuje się idealnie w nasze działania – chcemy, żeby na polskich drogach było coraz więcej samochodów elektrycznych – dodaje.

Jak kupić samochód elektryczny?

Co skłania kierowców do zakupu pojazdu elektrycznego? Jakie problemy stają im na drodze? Na wszystkie te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni do wzięcia w webinarze goście, a będą nimi – Jakub Zembrzuski z Hyundai Motor Polska, Marcin Stefański z tesladlaciebie.pl i Michał Pasek – od niedawna użytkownik samochodu elektrycznego.

Udział w webinarze jest bezpłatny.

Na wydarzenie można się zarejestrować TUTAJ

O PIRE

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności jest organizacją pozarządową, zrzeszającą podmioty działające w branży e-mobility. Jej głównym celem jest rozwój elektromobilności w polskich miastach. Wraz z samorządami i firmami tworzy odpowiednie warunki, aby obecni użytkownicy pojazdów spalinowych mogli bezpiecznie i komfortowo przesiąść się do elektrycznych odpowiedników. Ponadto PIRE przybliża zagadnienia związane z elektromobilnością.
Na samorządach spoczywa wiele obowiązków wynikających z Ustawy o elektromobilności m.in. budowa infrastruktury, zakup pojazdów oraz wiele innych. Planując elektromobilność w przestrzeni miejskiej, powinniśmy patrzeć nie tylko przez pryzmat wymogów, ale tworzenia nowoczesnego ekosystemu przyjaznego dla różnych grup odbiorców elektromobilności.

Źródło: Polska Izba Rozwoju Elektromobilności

Redakcja GLOBEnergia