Powietrze jest nam wszystkim niezbędne do egzystencji. Dla coraz większego grona ludzi powietrze jest także źródłem ciepła w ich domach. Wbrew pokutującemu wciąż u nas poglądowi instalacja grzewcza oparta na pompie ciepła powietrze/woda jest wydajnym i efektywnym rozwiązaniem.

Gwarantem zadowolenia jest dobór urządzenia, które będzie spełniać wszystkie oczekiwania użytkownika.

Wszechstronność działania

Powietrzne pompy ciepła serii alira Dual ogrzewają, chłodzą, a także przygotowują ciepłą wodę użytkową, stanowiąc niezawodne i niezwykle efektywne rozwiązanie. Modele z rewersem LWD RX z opcjonalną funkcją chłodzenia zapewniają komfortową temperaturę pomieszczenia w gorące dni.

Wysokie temperatury na zasilaniu osiągające nawet 70°C i łatwa integracja z istniejącymi systemami sprawiają, że pompy ciepła powietrze/woda LWD są idealnym rozwiązaniem dla budynków nowych i poddanych modernizacji. Ogrzewanie, przygotowywanie ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem wieży hydraulicznej (HTD), opcjonalne chłodzenie w połączeniu z modułem hydraulicznym (HMD) sprawiają, że system LWD zapewnia doskonałe rozwiązanie dla wszystkich wymagań użytkownika. Pompy ciepła serii alira są odporne na warunki atmosferyczne, wyposażone we wszystkie urządzenia zabezpieczające, a także wypełnione naturalnym czynnikiem chłodniczym.

Oszczędność miejsca i pieniędzy

Pompy ciepła to nie tylko oszczędność miejsca i elastyczność montażu, ale również oszczędności wynikające z maksymalnej efektywności energetycznej. Wysokie współczynniki efektywności COP zapewniają bardzo niskie koszty eksploatacyjne pomp ciepła, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi rozwiązaniami w porównaniu z konwencjonalnymi systemami ogrzewania.

Idealna komunikacja

Powietrzne jednostki serii alira, jednego z wiodących producentów pomp ciepła alpha innotec, charakteryzują się przede wszystkim wygodą użytkowania. Unikatowy i łatwy w obsłudze regulator Luxtronik steruje pracą pompy ciepła w pełni automatycznie. Inną możliwością sterowania urządzeniem jest kontrola jego pracy za pomocą Internetu. Dzięki usługom alpha web oraz alpha app użytkownicy smartfonów i tabletów mogą kontrolować i zdalnie zarządzać pracą pompy ciepła marki alpha innotec.

Elegancka i nowoczesna pompa ciepła o niezwykle cichej pracy

powietrzna pompa ciepła

Źródło: Hydro-tech

Pompy ciepła serii alira cechuje nie tylko nowoczesny i atrakcyjny wygląd, ale również wyjątkowo cicha praca, co sprawia, że eksploatacja urządzeń jest bardzo komfortowa.

alpha innotec

Producent pomp ciepła