Aktualności Aktualności

Jak podłączyć jednofazowy falownik do sieci rozdzielonej? Odpowiada Solis

Zdjęcie autora: Solis

Solis

Producent falowników fotowoltaicznych

O rozdzielonej fazie 120V/240V

Rozdzielona faza 120/240 Vac to rodzaj jednofazowego trójżyłowego systemu dystrybucji energii w punkcie środkowym, powszechnie występującego w Stanach Zjednoczonych, o standardowym napięciu neutralnym w fazie 120 Vac, dla zastosowań mieszkaniowych i lekkich. Napięcie pomiędzy fazami (Live to Live) wynosi 240 Vac dla dużych obciążeń przemysłowych takich jak sprężarki, lodówki i pompy. Ze względu na konfigurację napięcia 120-0-120, czasami jest ona określana jako dwufazowa, 2-fazowa / dwufazowa, a nawet błędnie, jednofazowa 220 Vac.

Jak korzystać z tradycyjnego przetwornika jednofazowego w układzie sieci z rozdzieloną fazą?
Zazwyczaj klienci w pewnych regionach mogą popełnić błąd 120/240 VAC w przypadku jednofazowej sieci 220 VAC. Dlatego zakupiony falownik fotowoltaiczny jest falownikiem jednofazowym (L+N), co spowoduje problemy w procesie instalacji, ale nie martw się o to. falownik jednofazowy L+N może być nadal używany w rozdzielonej sieci energetycznej 120V/240V.

Topologia okablowania

Rysunek 2 topologia okablowania

Jak pokazano na rysunku 2, musimy tylko podłączyć przewód liniowy i przewód obojętny falownika do dwóch linii sieci rozdzielonej fazy, a następnie przewód PE falownika połączony z przewodem neutralnym.

Informacje o ustawieniach

Taka metoda okablowania nie wymaga żadnego specjalnego ustawienia falownika, wystarczy ustawić standard lokalnej sieci.

Menu główne→Ustawienia zaawansowane→Hasło 0010→Wybierz standard→Wybierz kod standardowy→Zapisz i wyślij;

UWAGA:
W tym systemie podczas korzystania z funkcji zerowego wtrysku należy zwrócić uwagę na metodę wprowadzania linii CT, która różni się od metody gwintu tradycyjnego. Na CT musimy połączyć kabel L2, który pokazano na rysunku 3.

Rysunek 3 Topologia okablowania zerowa - funkcja wtrysku w siedzi podzielonej fazy

Podsumowanie

Falownik jednofazowy można podłączyć do sieci zasilającej fazy rozdzielone. Ale należy traktować to jako rozwiązanie awaryjne w wyjątkowych okolicznościach. W przypadku sieci elektroenergetycznej z rozdzieloną fazą najlepszą sugestią jest użycie inwertera powiązanego z siecią w wersji Solis US.

Solis jest jednym z największych i najbardziej doświadczonych producentów falowników szeregowych z globalną siecią zespołów serwisowych. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania, możesz skontaktować się z inżynierami pomocy technicznej firmy Solis lub odwiedzić stronę internetową firmy.