Gdzie przewidzieć pomieszczenie z pompą ciepła? Dlaczego panuje przekonanie, że pomieszczenie z pompą ciepła powinno być oddalone od sypialni? Jak przygotować pomieszczenie pod pompę ciepła? 

 
„Montaż pomp ciepła może mieć miejsce w domach jednorodzinnych, zamieszkania zbiorowego oraz w obiektach użytkowych. Nie ma konkretnego miejsca gdzie można zamontować urządzenie – wszystko zależy od wizji klienta. Najczęściej budując dom wybiera się projekt budowlany, w którym są już wytyczone pomieszczenia gospodarcze (kotłownia), w których montuje się urządzenie.
 
Pompa ciepła jest małym urządzeniem, wyglądem przypomina lodówkę, dlatego nie ma problemu z jej montażem oraz usytuowaniem.
Najczęściej klienci nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca pod pompę ciepła, w każdym domu znajdzie się dla niej miejsce. Klienci wyobrażają sobie, że pompa ciepła jest urządzeniem bardzo głośnym, hałaśliwym. Na chwile obecną technologia pomp jest tak zaawansowana, że nie musimy się obawiać, że urządzenie będziemy słyszeć w całym domu.

SALON INWESTORA – Czytaj więcej


 
Pomieszczenie, w którym montuje się pompę ciepła powinno być czyste, wymalowane oraz wykafelkowane. Miejsce to również powinno mieć dostęp do prądu oraz wody. Bardzo wielu klientów montuje pompy w garażach oraz kotłowniach, zdarza się, że pompa znajduje się również w pralniach.
 
Klienci nie do końca są przekonani o efektywności pompy ciepła. Mają stanowisko, że to urządzenie nie może wygrzać ich domku zapewniając przy tym komfort oraz bezobsługowość i czystość. Początkowy koszt inwestycji jest często za wysoki dla niektórych kupujących. Na szczęście można zauważyć, że od jakiegoś czasu coraz więcej budynków w Polsce korzysta z energii grzewczej wytwarzanej przez pompy ciepła. System ten dzięki swojej specyfice pozwala znacznie zaoszczędzić na rachunkach za energię.”
 
Tomasz Andrełowicz,
firma ANDRE-TECH