Slide-In – bez śrub, klem i w 30 sekund!

Innowacyjny system Corab Slide-In to bezśrubowe rozwiązanie do mocowania modułów w konstrukcjach wolnostojących. Pozwala na montaż modułu w czasie mniejszym niż 30 sekund. Technologia dedykowana jest na duże inwestycje fotowoltaiczne. Pierwsze inwestycje już powstały i zbierają same pozytywne opinie.

– Mamy za sobą pierwsze inwestycje na tym systemie. To rozwiązanie pozwala na łatwe równanie modułów, szczególnie w nierównym terenie. Montaż jest szybki dzięki bezproblemowemu dostępowi od spodu modułu. Brak śrub i klem przy modułach oznacza, że ten element nie wymaga okresowej kontroli momentu obrotowego. – Grzegorz Czornik z firmy MGM.

Fot. Corab

Sprawdzone i przetestowane

Dla inwestora najważniejsze jest bezawaryjność i bezpieczeństwo inwestycji, dlatego to rozwiązanie poddano licznym badaniom i testom. Podczas prac szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu mocowania w różnych warunkach atmosferycznych oraz oporności na wpływ wiatru i śniegu.

System przeszedł pomyślnie wszystkie badania i testy. Eliminuje skutki mikronaprężeń. Dzięki elastycznemu zaciskaniu redukujemy ryzyko występowania hot spotów.

– Inwestorzy szczególny nacisk kładą na bezpieczeństwo instalacji. Dlatego system pozwala na mocowanie i uziemienie w jednej czynności. – podkreśla inż. Dominik Połoniewicz z firmy Corab.

Zysk dla inwestora jest nie tylko mierzalny podczas budowy, ale również w trakcie eksploatacji instalacji.

Fot. Corab

Corab od lat współpracuje z producentem stali – firmą ArcelorMittal. Dzięki wspólnie wypracowanej technologii produkcji firma może wystawiać oryginalną gwarancję ArcelorMittal. Wydanie poprzedza m.in. szczegółowe badanie gruntu czy analiza lokalizacji. Dla potrzeb inwestycji Corab może wykonać takie badania.

Redakcja GLOBEnergia