Jakie wyzwania stoją przed producentami pomp ciepła?

Czy polska produkcja urządzeń grzewczych jest w dobrej kondycji? Czy ma stabilne warunki rozwoju? Skąd czerpie inspiracje na przetrwanie? Mówił o tym Robert Galara - Wiceprezes zarządu GALMET podczas V Trendów Energetycznych.

Zdjęcie autora: Robert Galara

Robert Galara

Wiceprezes Zarządu Galmet

Podziel się

V Trendy Energetyczne już za nami! Jednym z elementów wydarzenia była debata "W jakim kierunku powinien zmieniać się polski miks energetyczny", w której wraz z Edytą Witkowską-Grześkiewicz z Bruk-Bet Fotowoltaika i Maciejem Pilińskim z Fronius wziął udział Robert Galara - Wiceprezes zarządu GALMET.

Wiceprezes zarządu GALMET, mówił o tym, czy polska produkcja urządzeń grzewczych jest w dobrej kondycji, czy ma stabilne warunki rozwoju, a także o tym, skąd czerpie inspiracje na przetrwanie.

(Od lewej) Edyta Witkowska-Grześkiewicz - Bruk-Bet Fotowoltaika, Maciej Piliński - Fronius , Robert Galara - Galmet, Grzegorz Burek - GLOBENERGIA

Czy polska produkcja urządzeń grzewczych jest w dobrej kondycji?

Polscy producenci urządzeń grzewczych, którzy, jak Galmet, postawili na OZE, są dzisiaj w dobrej kondycji. Rynek pomp ciepła, energooszczędnych zbiorników do instalacji c.w.u. i c.o. w tym roku wzrośnie o min. 100%. - mówił Robert Galara

Robert Galara mówił również o tym, co robią obecnie producenci, aby sprostać wymaganiom rynkowym i jakie wymagania stoją przed rynkiem.

Aby sprostać przyszłym wymaganiom rynku producenci inwestują obecnie miliony euro w rozwój nowych produktów i linii produkcyjnych. Znaczne zwiększenie ilości produkowanych na świecie pomp ciepła przeniosło się też bezpośrednio na zwiększone zapotrzebowanie na podzespoły do ich produkcji. Zapewnienie ciągłości łańcuchów ich dostaw to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań jakie stoją przed producentami. Drugim, równie istotnym, jest obecna sytuacja polityczna i gospodarcza na świecie, w tym rosnąca inflacja i załamanie wybranych rynków - mówił Robert Galara

Robert Galara dodał również, że Galmet od lat patrzy daleko w przyszłość i inwestuje w rozwiązania wydajne, nowoczesne i ekologiczne. Oprócz pomp ciepła, magazynów ciepła najwyższej klasy energetycznej i kolektorów słonecznych kolejnym z nich są systemy rekuperacji. Inwestycja w OZE to sposób GALMET na bezpieczne jutro.

Jesteś ciekaw, co przygotowujemy na VI Trendy Energetyczne? Już od dziś bądź na bieżąco z informacjami! Wypełnij formularz i pierwszy dowiaduj się o planach na VI Trendy Energetyczne!

Zdjęcie autora: Robert Galara

Robert Galara

Wiceprezes Zarządu Galmet