Modułowy, minimalistyczny, „Made in Germany”, wykonany na miarę… wszystkie te cechy są widoczne w Systemie M oferowanym przez firmę Dimplex.

Jakie konkretne korzyści osiągniesz jeśli zaczniesz używać te urządzenia we własnym domu?

5 głównych zalet Systemu M to : wyjątkowy design, funkcjonalność, cisza, wydajność i komfort.

Każda z tych zalet sama w sobie jest już przekonująca, ale razem tworzą naprawdę unikalne połączenie. Jest ono tak niezwykłe, że jeśli zdecydujesz się poznać System M, już nigdy nie będziesz chciał go zmienić. Wielu producentów pomp ciepła, próbuje przekonać do swoich urządzeń wyłącznie parametrami technicznymi: czy to najwyższym COP, czy to najniższą emisją dźwięku. Z Systemem M jest nieco inaczej.

W unikalnej, modułowej konstrukcji zaimplementowano te cechy, które oferują rzeczywiste korzyści – zarówno użytkownikowi, jak i instalatorowi.

„Aby osiągnąć ten cel, w kilku kwestiach trzeba było pójść na niewielki kompromis”, wyjaśnia Jens Rammensee, Menadżer Projektu Systemu M w Glen Dimplex Thermal Solutions, i po chwili dodaje – „ponieważ fizyki nie da się oszukać”. Oznacza to na przykład, że jeśli chciałbyś zbudować najcichszą i jednocześnie najbardziej efektywną powietrzną pompę ciepła na świecie, musiałaby mieć dużą i bardzo ciężką obudowę. „Ale kto chciałby mieć coś takiego w ogrodzie?” pyta Dirk Eggers – Dyrektor Handlowy GDTS w Dziale Ogrzewania i Wentylacji. „Kto chciałby to codziennie oglądać? Nie wspominając o tym, co powiedzieli by na to sąsiedzi.” Dla wielu ludzi, już sam wygląd wielkiego pudła z otworami wentylacyjnymi budzi obawy, że jest za głośne. Nawet jeśli nie jest ono włączone. System M osiąga doskonałą równowagę i łączy: inteligentną i funkcjonalną konstrukcję z wysoką wydajnością, cichą pracą, jakością i niewielkimi wymiarami.

System M pozwala cieszyć się z wszystkich tych zalet jednocześnie, a dla użytkownika, w największym skrócie oznacza to po prostu wyjątkowy komfort. „Wyliczyliśmy ile wariantów konfiguracyjnych będzie potrzebnych, żeby spełnić wszystkie wymagania”, mówi Dirk Eggers. „Jednocześnie sprawiliśmy, że wybór właściwej konfiguracji jest łatwiejszy niż kiedykolwiek.”

  1. Funkcjonalny i zachwycający

 

Potrzebujesz systemu grzewczego, który zajmuje tak mało miejsca, jak to tylko możliwe? Idealnie dopasowanego do otoczenia, który zachwyca funkcjonalnością i najwyższą jakością? Możliwe, że System M jest właśnie dla Ciebie. Zajmuje on niewiarygodnie mało miejsca, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, a jednostkę wewnętrzną można zamontować praktycznie w każdym miejscu, gdyż nie są wymagane minimalne odstępy od ściany. Można ją np. ustawić obok lodówki, pralki lub suszarki, a dzięki minimalistycznej formie podkreślonej najwyższej jakości materiałami, będzie doskonale pasować do otoczenia. Również jednostka zewnętrzna Systemu M, ustawiona przed budynkiem jest niemal niewidoczna. Jest to możliwe dzięki olbrzymiej gamie dostępnych kolorów i materiałów.

2. Wyjątkowo intuicyjny

System M – wyjątkowo prosty w obsłudze, intuicyjny i to od chwili kiedy urządzenie zostanie uruchomione pierwszy raz. Na przykład wykorzystując System M, można mieć do niego dostęp nawet w miejscu, w którym nie jest jeszcze dostępne łącze internetowe. Dzięki dopracowanej konfiguracji wstępnej, pierwsze uruchomienie jest szybsze i łatwiejsze niż w jakimkolwiek innym systemie grzewczym. System M zadaje tylko kilka prostych pytań, na które odpowie nawet dziecko i to wszystko – urządzenie jest uruchomione i po prostu zaczyna działać. Tę zaletę docenią przede wszystkim profesjonaliści. Za pomocą dotykowego wyświetlacza na urządzeniu lub aplikacji w smartfonie, dostęp do systemu grzewczego jest zawsze pod ręką. Dotyczy to zarówno odczytu bieżących parametrów, jak ich zmiany. Nie ważne czy to tylko zmiana temperatury w weekend czy na wakacjach, zmiana mocy wentylacji, a może zdalne włączenie opcji szybkiego nagrzewania. Obsługa Systemu M jest po prostu dziecinnie prosta – tak prosta, że w linii urządzeń „Pure” możesz zrezygnować nawet z wyświetlacza na urządzeniu. Używasz aplikacji w smartfonie i to w zupełności wystarczy! System M jest dostarczany standardowo z własnym połączeniem internetowym dla każdej konfiguracji. Może więc sam zgłosić ewentualne nieprawidłowości bezpośrednio serwisowi. Połączenie z Internetem oznacza również stałą możliwość aktualizacji.

3.Cichy jak szept

Urządzenia te mają pozytywny wpływ na nasze nerwy i podczas pracy szepczą niczym lekka, orzeźwiająca bryza. System M jest nie tylko zoptymalizowany dźwiękowo w warunkach laboratoryjnych, ale przede wszystkim przystosowany do pracy w rzeczywistym świecie. Wentylator jednostki zewnętrznej jest zakryty, a kratki wentylacyjne przykryte listwami maskującymi.

Dźwięk wydobywa się z boków urządzenia, więc jest kierowany tam gdzie powinien, a nie prosto do ogrodu lub sąsiadów. System M filtruje również niskie częstotliwości, które są nieprzyjemne dla człowieka, utrzymując źródło dźwięku (wentylator) w jednostce zewnętrznej i wewnętrznej (sprężarka) z dala od siebie

4. Wyjątkowo wydajny

System M – wyjątkowo wydajny i to na trzy różne sposoby. Po pierwsze: tylko pompy ciepła, takie jak System M osią- gają efektywność energetyczną klasy A++, której nie są w stanie osiągnąć żadne urządzenia gazowe, a tym bardziej olejowe. Po drugie: System M integruje bardzo wiele możliwości i funkcji, które sprawiają, że osiąga on najwyższe wartości efektywności energetycznej dla urządzeń systemowych. Po trzecie: System M został wyposażony w najnowocześniejszy dostępny na rynku system sterowania. Łączy on najwyższy komfort, wydajność i eliminuje udział sztywnej krzywej grzewczej poprzez ciągłe określanie najniższych możliwych temperatur zasilania dla wymaganych warunków i to aż w 10 pomieszczeniach niezależnie! Oznacza to, że nie ma znaczenia, w jakiej temperaturze lubisz przebywać, czy się kąpać – System M będzie pracował zawsze tak bardzo wydajnie i oszczędnie, jak to tylko możliwe.

5. Wyjątkowo komfortowy

System M: wyjątkowo komfortowy i doskonale dopasowany do potrzeb. Tworząc System M zadano sobie kilka fundamentalnych pytań: co tak naprawdę sprawi, że urządzenie będzie łatwiej dopasować, skonfigurować, zainstalować, czy po prostu używać? W efekcie stworzono kilka wariantów Systemu M. Wybór właściwego jest bardzo prosty i w podstawowej opcji sprowadza się do wskazania komfortowej ilości ciepłej wody użytkowej. Dostępna jest również opcja zintegrowanego chłodzenia – takiego bez przeciągów, hałasu i niebezpieczeństwa powstawania pleśni, jak to ma miejsce w klimatyzatorach. Warianty „Plus” wykorzystują technologię inwerterową i są idealne dla użytkowników, którzy potrzebują od czasu do czasu więcej mocy bez ryzyka przewymiarowania systemu.