Przed Państwem przedostatnie w tym roku wydanie GLOBEnergia Plus. Przedostatnie, ale bardzo ważne, bo opublikowane na tydzień przed Kongresem Trendy Energetycznie, który odbędzie się już 22-23 listopada w Krakowie. Zobaczcie co mamy dla Państwa właśnie w listopadzie!

Ceny surowców energetycznych!

Poświęćmy chwilę na analizę obecnych cen surowców wykorzystywanych do ogrzewania domów jednorodzinnych.

Analiza kosztów została sporządzona na podstawie danych pochodzących od najczęściej wybieranych przez Polaków sprzedawców paliw stałych, dostawców prądu i gazu. Sprawdź, ile wydasz w nadchodzącym sezonie grzewczym!

Kotły gazowe Viessmann w zakładzie karnym w Płocku

Od dnia 1 sierpnia 2018 roku w Zakładzie Karnym w Płocku działa nowa kotłownia zasilana paliwem gazowym.
Zakład Karny w Płocku jest ogrzewany z sieci Fortum od sześciu lat. Nadal jednak korzystał z kotłowni koksowo-węglowej. Kotłownia stałopalna wytwarzała parę technologiczną na potrzeby pralni i kuchni. Jak teraz wygląda eksploatacja obiektu?

Gdzie lokalizować mikroturbiny wiatrowe w mieście? Studenci AGH sprawdzili to na kampusie.

Obszary zurbanizowane zazwyczaj nie są terenami, które kojarzą się z miejscami optymalnymi do montowania turbin wiatrowych. Istnieje jednak pewien wyjątek – mikroturbiny (100 W – 1,5 kW).
Zobacz, co wynika z badań przeprowadzonych przez studentów AGH

Zabytek z nutą nowoczesności – szkoła z pompą ciepła

Wambierzyce – miejscowość w południowej Polsce znana głównie z zabytkowej bazyliki oraz najstarszej ruchomej szopki na terenie Polski postawiła na Odnawialne Źródła Energii(OZE). Zabytkową szkołę ogrzewa teraz najnowsza gruntowa pompa ciepła do c.o. i c.w.u. Maxima firmy Galmet.

Baseny termalne Celejowie już w 2021 roku?

W odległości 15 km od Kazimierza Dolnego oraz Nałęczowa, w województwie lubelskim, w gminie Wąwolnica leży niewielkie miasteczko – Celejów, gdzie już za kilka lat może powstać kolejny imponujący kompleks basenów termalnych.

Boże Narodzenie i Sylwester 2018/2019 na termach!

Święta Bożego Narodzenia już za sześć tygodni! Z myślą o miłośnikach wodnego szaleństw portal Termalni.pl przygotował zestawienie imprez sylwestrowych oraz godzin otwarcia i cenników, które obowiązywać będą na basenach termalnych w okresie świąteczno – noworocznym!

Miłej lektury!


Czytaj cały numer TUTAJ 

Lub pobierz aplikację mobilną i czytaj wygodnie na smartfonie i tablecie!

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia+ !

AppStore

  GooglePlay


Anna Będkowska

Redaktor prowadzący GLOBEnergia