Jesteś instalatorem? Wejdź do świata pomp ciepła Panasonic i weź udział w GO GREEN!

Zdjęcie autora: Panasonic

Panasonic

heating & cooling solutions

Pompy ciepła w Polsce

2020 rok był kolejnym, w którym odznaczył się spektakularny wzrost rynku pomp ciepła w Polsce. Według danych PORT PC, w sumie sprzedano aż 56,5 tys. pomp ciepła łącznie z pompami ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej! Podium w grupach produktowych bezkonkurencyjnie zajęły powietrzne pompy ciepła, których sprzedano aż 42 tys. Przekłada się to na wzrost o +108% w stosunku do wyniku z 2019 r. Rok 2020 był również pierwszym, w którym sprzedano więcej pomp ciepła niż kotłów na paliwa stałe!

Wszystko wskazuje na to, że trwający rok 2021 zakończy się kolejnym rekordem sprzedażowym. Już teraz widoczny jest na rynku większy popyt niż podaż.

Do wzrostu zainteresowania tą technologią przyczyniają się między innymi obowiązujące dotacje, a już zapowiadane są kolejne! W pierwszej połowie 2022 roku ma zostać uruchomiony program Moje Ciepło, który wesprze inwestycje w pompy ciepła w nowych budynkach. Aktualnie prowadzony jest również program Czyste Powietrze, w którym największe wsparcie można uzyskać właśnie na pompy ciepła. Im bardziej ekologiczne urządzenie wybierze inwestor, tym na większą dotację może liczyć. Na pompy ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej można otrzymać aż 13 500 zł w podstawowym i 18 000 zł w podwyższonym poziomie dofinansowania. Tak atrakcyjne kwoty przyczyniły się do tego, że od początku 2021 roku zaobserwowano zwiększone zainteresowanie tą ekologiczną technologią. Wnioski składane w programie Czyste Powietrze na wymianę nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe, czyli kopciucha na pompę ciepła osiągnęły aż 18%. To pokazuje jak bardzo duże znaczenie mają pompy ciepła w odchodzeniu od węgla i zmienianiu naszego świata na lepsze. I Ty dołącz do zielonej rewolucji!

Dołącz do społeczności GO GREEN!

Czy wiesz, jak przekazywać wiedzę swoim klientom? Znasz odpowiedzi na ich pytania? Wiesz czego oczekują i o co najczęściej pytają?

Dołącz do społeczności GO GREEN i przyjdź po wiedzę! Spotkaj się z ekspertami z rynku pomp ciepła i fotowoltaiki oraz dotacji, zobacz jak wygląda serwis, uruchomienie i dobór pomp ciepła.

GO GREEN to kampania skierowana do ludzi zajmujących się lub chcących zajmować się profesjonalnie pompami ciepła, zwłaszcza pompami ciepła Panasonic Aquarea. GO GREEN to cykl spotkań informacyjnych, które zainauguruje wydarzenie główne GO GREEN LIVE. Obejrzysz je już 6 października o 14:00 na koncie FB i YT Panasonic Aquarea.

Nie zwlekaj, zapisz tę datę w kalendarzu i nie przegap - dołącz do nas!

GO GREEN - poznaj pełne kalendarium kampanii!

Kampanie rozpoczniemy od GO GREEN LIVE, podczas którego odkryjemy przed Państwem świat instalatorów pomp ciepła Panasonic Aquarea. To aktywne 90 minut, pełne wiedzy i przydatnych informacji prosto od ekspertów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i zachęcą do wstąpienia w szeregi programu Panasonic ProClub przeznaczonego właśnie dla instalatorów pomp ciepła Panasonic Aquarea.

GO GREEN LIVE rozpocznie się o godzinie 14:00 już 6 października. Będzie można je obejrzeć na Facebooku i YouTubie Panasonic. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji!

Po wydarzeniu otwierającym, zapraszamy na cykl czterech piątkowych webinarów z ekspertami, podczas których zostaną poruszone najważniejsze tematy w branży pomp ciepła. Rejestracja na webinary jest wymagana.

Poznaj pełne kalendarium wydarzeń w ramach kampanii GO GREEN!

 • 6 października 2021 - 14:00 - GO GREEN LIVE - wydarzenie otwierające
  Facebook - TRANSMISJA
  Youtube - TRANSMISJA
 • 15 października 2021 - 10:00 - 11:00 - I Webinar
  TEMAT: Współpraca pomp ciepła z instalacjami fotowoltaicznymi fakty i mity
  PROWADZĄCY: Bogdan Szymański - Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV
  REJESTRACJA: https://bit.ly/wspolpraca-pc-i-pv-fakty-i-mity
 • 22 października 2021 - 10:00 - 11:00 - II Webinar
  TEMAT: Rynek pomp ciepła 2021, aspekty prawne i perspektywy rozwoju
  PROWADZĄCY: Paweł Lachman - Prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC
  REJESTRACJA: https://bit.ly/rynek-pc-2021
 • 29 października 2021 - 10:00 - 11:00 - III Webinar
  TEMAT: Ulga Termomodernizacyjna i Program Czyste powietrze - aktualia i wnioski z ich realizacji
  PROWADZĄCY: Rafał Adamus - niezależny doradca energetyczny
  REJESTRACJA: https://bit.ly/ulga-termomodernizacyjna-i-czyste-powietrze
 • 5 listopada 2021 - 10:00 - 11:00 - IV Webinar
  TEMAT: Dobór pompy ciepła do nowego i modernizowanego obiektu
  PROWADZĄCY: Stanisław Glodny - Area Sales Manager A2W, Panasonic
  REJESTRACJA: https://bit.ly/dobor-pompy-ciepla-do-domow

Zapisz się i dołącz do społeczności GO GREEN!

Zobacz również