Pod koniec października podczas All-Energy, w Melbourne, w Australii, Jinko Solar zaprezentowało swój nowy wysokowydajny moduł Tiger. Dzięki sprawności modułu wynoszącej 20,78% nowy moduł Tiger jest w stanie wygenerować do 460 Wp szczytowej mocy wyjściowej, co sprawdzi się zarówno w instalacjach komercyjnych jak i domowych! Nowy, 9-busbarowy moduł fotowoltaiczny Mono PERC, wykorzystuje technologię Tiling Ribbon, która pozwala na usunięcie przerw między ogniwami, co pozwala na zwiększenie efektywności.

Ultrawysoka moc modułu Tiger została połączona z niższymi kosztami energii elektrycznej (LCOE) i wyjątkowo wysoką wewnętrzną stopą zwrotu. Dla modułu Tiger, LCOE wyniosło 2.93 centów amerykańskich/kWh, a IRR wyniosła 10,09%. To o 0,08 centa mniej i o  0,75 p.p. więcej od standardowych modułów PERC od Jinko, o mocy 405 W.

Plany Jinko sięgają dalej niż 460 Wp. Chiński producent chce powiększyć moc wyjściową do 500 Wp oraz osiągnąć moc produkcyjną tego modułu na poziomie 9 – 10 GW do 2021 roku.

Większe moce

Technologie zastosowane przy module Tiger pozwalają na osiągnięcie o 10% wyższych mocy niż w module Cheetah oraz o 5% wyższe niż przy Cheetah+.

Technologia Tiling Ribbon pozwala na usunięcie luk między ogniwami co powoduje, że powierzchnia panelu zostaje maksymalnie zwiększona.

Jinko dąży do osiągnięcia jeszcze większych mocy dla modułu Tiger, które mają dojść do 500 Wp. Oprócz tego, moc produkcyjna tego modułu ma wynosić 9 – 10 GW do 2021.

Redakcja GLOBEnergia