Kanping Chen, dyrektor generalny JinkoSolar podpisał już deklarację. W ten sposób największy na świecie producent modułów fotowoltaicznych stanie się pierwszym, który zobowiązał się do czerpania całej swojej energii ze źródeł odnawialnych do 2025 r.

Do 2023 roku, JinkoSolar planuje pozyskiwać 70% energii z odnawialnych źródeł energii. Według The Climate Group, jest to możliwe przy zakupieniu energii słonecznej od siostrzanej firmy JinkoPower, pokryciu panelami swoich fabryk czy też lokalizacji nowych linii produkcyjnych w miejscach z dostępem do energii odnawialnej.

„W JinkoSolar dbamy zarówno o zrównoważony rozwój naszych produktów, jak i sposób, w jaki je budujemy” – powiedział Kanping Chen, cytowany w komunikacie prasowym The Climate Group.

To pierwszy producent modułów fotowoltaicznych, który chce być w 100 % samowystarczalny energetycznie.

„Od samego początku jesteśmy firmą ekologiczną. Bycie odpowiedzialnym obywatelem korporacyjnym to coś więcej niż tylko dobra praktyka biznesowa – pomaga uczynić społeczeństwo bardziej zrównoważonym i zdrowym ”- dodał dyrektor JinkoSolar.

Sens biznesowy

Z pewnością plan zapewniający samowystarczalność Jinko, ma sens biznesowy. Jinko nie będzie musiał daleko szukać energii słonecznej ani modułów, biorąc pod uwagę działalność, którą się zajmuje.

Niezależnie od tego, czy obecnie w pobliżu ogromnych zakładów produkcyjnych jest łatwy dostęp do czystej energii, wkrótce trzeba będzie zrealizować cele na 2023r. i na 2025r., jeśli Jinko myśli poważnie o swoim zobowiązaniu. Biorąc pod uwagę potęgę solarnego giganta oraz plany nowych mocy w Chinach w ciągu najbliższych 4-6 lat, zobowiązanie Jinko miałoby bardzo duże znaczenie dla skali nowych mocy odnawialnych w Chinach.

Zmniejszenie zużycie energii

Dołączając do grona uczestników RE100 podczas tegorocznych wydarzeń Tygodnia Klimatu w Nowym Jorku, Jinko stał się również pierwszym producentem energii słonecznej, który podpisał zobowiązanie, w którym zamierza wdrożyć system zarządzania energią do 2030 r. i poprawić efektywność energetyczną o 30% do 2025 r.

Mamy nadzieję, że obietnica producenta przekona innych branży do swojego pomysłu. To duży i opłacalny krok!

 

 

Redakcja GLOBEnergia