To już trzeci rekord świata w sprawności ogniwa typu N-TYPE pobity przez JinkoSolar od lipca 2020 roku. Firma nadal umacnia swoją pozycję w dziedzinie badań i rozwoju i od lat wprowadza ulepszenia w zakresie płytek krzemowych, ogniw i modułów fotowoltaicznych. Ulepszenia materiałowe zintegrowane z procesem wytwarzania ogniwa na wysokiej jakości monokrystalicznych podłożach krzemowych Czochralskiego (CZ) w praktycznym rozmiarze 267,4 cm2 pozwoliły Spółce osiągnąć 25,25% sprawności ogniwa. Aby osiągnąć tę niezwykle wysoką sprawność ogniw PV przy użyciu ultracienkiego polikrzemu, wdrożono kilka zaawansowanych technologii, w tym wysokiej jakości płytkę krzemową typu N firmy JinkoSolar, pasywne technologie stykowe, zaawansowany system dyfuzji, pasywację powierzchni, metalizację krystalicznych ogniw słonecznych i inne innowacyjne technologie. Ten wielki przełom nie tylko zwiększył wydajność konwersji energii ogniwa słonecznego, ale także utorował drogę do masowej produkcji ogniw TopCon typu N.

Dążenie do neutralności klimatycznej

Chiny dążą do osiągnięcia neutralności węglowej do 2060 r., więc branża fotowoltaiczna przygotowuje się do jeszcze szybszego wzrostu. Jego najważniejszymi czynnikami są LCOE i wydajność ogniw słonecznych. Cieszę się, że mogę być świadkiem tego nowego rekordu świata, a nasze zespoły będą nadal współpracować i wnosić wkład do branży poprzez badania i rozwój – komentuje Limin Xiong, Researcher – naukowiec z Narodowego Instytutu Metrologii w Chinach

Narodowy Instytut Metrologii to najwyższy chiński ośrodek badawczy nauk pomiarowych i dostawca CNAS Capability Verification dla ogniw i modułów PV w testowaniu parametrów elektrycznych. Instytut ma obecnie 80% udziału w rynku usług kalibracji dla innych firm dla standardowych i innowacyjnych ogniw fotowoltaicznych (w tym ogniw perowskitowych).

Jesteśmy bardzo dumni, że ustanowiliśmy trzy światowe rekordy dla najbardziej zaawansowanych ogniw typu N o rzeczywistej powierzchni na świecie w czasie krótszym niż jeden rok. Maksymalna wydajność konwersji ogniw poprawiła się z 24,79% do 24,9%, a teraz do 25,25%, z najnowszym przełomem potwierdzonym przez Narodowy Instytut Metrologii. Każdy kamień milowy był globalnym uznaniem naszych światowej klasy możliwości badawczo-rozwojowych, za co jestem bardzo wdzięczny naszemu utalentowanemu zespołowi badawczo-rozwojowemu. – powiedział Dr Hao Jin, dyrektor ds. technologii w Jinko Solar

Wszystkie prace badawczo-rozwojowe, w które zainwestowała firma Jinko, miały na celu realizację celów, jakimi są poprawa wydajności ogniw i modułów oraz obniżenie kosztów. Firma jest zaangażowana w promowanie przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla w oparciu o ulepszenia technologiczne, które przyspieszą masową produkcję konkurencyjnych produktów przemysłowych i zapewnią globalnym klientom bardziej wydajne, niezawodne i czyste produkty.

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych