Aktualności Aktualności

Jinko Solar – marka o najwyższej wiarygodności bankowej!

Zdjęcie autora: Jinko Solar

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych

JinkoSolar światowy lider w dziedzinie produkcji modułów fotowoltaicznych poinformował, że w rankingu wiarygodności bankowej firma zajęła pierwsze miejsce wśród producentów z przemysłu fotowoltaicznego.

W badaniu wzięło udział 57 marek skupionych wokół modułów fotowoltaicznych. Rankingi są oparte na globalnych badaniach BNEF skierowanych do kluczowych interesariuszy branży PV.

Respondentami ankiety były banki, konsultanci techniczni, firmy z sektora EPC i niezależni producenci energii (IPP) z całego świata. Biorąc pod uwagę jakość produktu, długoterminową niezawodność, efektywność wdrożenia produktów na danym terenie oraz kondycję finansową producenta, 100% ankietowanych uznało JinkoSolar za wiarygodnego partnera. Baza danych BNEF pokazuje również, że projekty wykorzystujące moduły JinkoSolar zapewniły najwięcej obrotu w produktach bankowych wśród firm z danego sektora od lipca 2016 r.

- Wyniki tej ankiety potwierdzają, że JinkoSolar jest najbardziej preferowaną marką banków. Jest równocześnie marką, którą gracze branżowi najchętniej wykorzystują w swoich projektach oraz taką, których projekty są najlepsze do finansowania - powiedział Kangping Chen, dyrektor generalny JinkoSolar.

Dyrektor generalny dopowiada również, że marka utrzymuje pozycję jednego z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie, dostarczając moduły o łącznej mocy 9,8 GW w 2017 roku. Jest to zasługa ciągłego doskonalenia technologii i procesów produkcyjnych oraz ciągłemu zwiększaniu jakości.

Kangping Chen deklaruje też, że firma nadal będzie inwestować w jakość, aby zapewnić dostawę produktów o najwyższej mocy i wydajności przy wysokim poziomie ich jakości i niezawodności.

- Dążymy do dalszego wzrostu zarówno na rynkach już istniejących, jak i na rynkach wschodzących. – podsumowuje Kangping Chen.

Rekordowe obroty w II kwartale 2018 roku

W ostatnim czasie JinkoSolar informowało również, o ciekawych projektach i kolejnych sukcesach. Na przykład, II kwartał 2018 roku przyniósł firmie bardzo duży zysk. Niemal rekordowa sprzedaż wynika z zainteresowania wielu krajów z różnych części świata. Sprzedaż modułów fotowoltaicznych osiągnęła 2 794 MW, wynik ten graniczy z wartością rekordową.

Coraz wyższa wydajność i produkcja

Jinko Solar twierdzi, że w ostatnim kwartale prowadzone były prace nad niektórymi procesami produkcyjnymi, co powinno skutkować poprawą wydajności wafli i wyeliminowaniem zjawiska degradacji indukowanym światłem.

Producent jeszcze bardziej zwiększa zdolności produkcyjne modułów mono PERC, która do końca tego roku ma osiągnąć 4,2 GW. Producent inwestuje również w technologię typu N. Całkowita zdolność produkcyjna firmy na koniec czerwca wynosiła 5 GW dla ogniw i 9 GW dla modułów.
Firma wychodzi z założenia, że wyzwania stwarzają możliwości dalszego umacniania pozycji jako światowego lidera w branży fotowoltaicznej, bo pojawiające się kolejno przeszkody doprowadzą do zamknięcia innych, mniej efektywnych producentów, a jednocześnie pobudzają globalne zapotrzebowanie na energię słoneczną ze względu na niższe ceny modułów fotowoltaicznych.

https://globenergia.pl/half-cut-cells-perc-i-polityka-miedzynarodowa-jinko-patrzy-w-przyszlosc/