Jinko Solar Holding Co. ogłosiło, że podaruje moduły słoneczne dla chińskiego zespołu, który organizuje ekspedycję na Mount Everest w 2016 roku.

Moduły zostaną zainstalowane w Południowej Bazie Kempingowej zespołu.
Moduły Jinko Solar zostaną wykorzystane do jednej z najwyżej położonych instalacji na świecie – zostaną umieszczone w Bazie Kempingowej w Kathmandu w Nepalu. Cała infrastruktura bazy została zniszczona podczas trzęsienia ziemi w 2015 roku w Nepalu oraz lawiny na Mount Everest.
Prace rekonstrukcyjne bazy wciąż trwają, jednak częste przerwy w dostawie prądu stały się poważnym problemem. Korzystając z modułów Jinko Solar, nowy system PV będzie generował wystarczającą ilość czystej energii, aby sprostać dziennemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną zespołu i systemów komunikacyjnych między obozem i bazą wyprawy.
Korzystanie z czystej energii będzie również służyć jako przykład ochrony środowiska wokół Południowej Bazy Kempingowej.
Wyjątkowe wyniki naszego modułu w ekstremalnych warunkach, jak również ich wysoka wydajność i niezawodność, czynią je idealnym rozwiązaniem dla tej ekspedycji.” –skomentował pan Xiande Li, przewodniczący Jinko Solar. „ Zarówno Jinko Solar, jak i członkowie ekspedycji mają te same wartości, które koncentrują się na ciągłym dążeniu do doskonałości, determinacji i wytrwałości. Cieszymy się z możliwości wspierania drużyny za pomocą naszych produktów i mamy nadzieję, że to da im impuls do dalszego podążania naprzód.”
Źródło: pv-magazine.com