Według rankingu PV Tech, Jinko Solar klasyfikuje się na pierwszym miejscu w rankingu sprzedaży za 2018 i 2017 rok, a także na piątym miejscu w rankingu największych producentów ogniw w 2018 roku.

Kangping Chen, dyrektor generalny JinkoSolar twierdzi, że obserwują wysoki popyt na rynkach zagranicznych i dlatego firma zabezpiecza znaczną większość zamówień na resztę roku.

– Globalny rynek fotowoltaiczny wciąż generuje wzrost gospodarczy, w szczególności w przypadku wysokowydajnych modułów monokrystalicznych. Nasza globalna sieć dystrybucyjna pozwoliła nam na sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu w ciągu ostatnich kwartałów. Szacujemy, że samo zwiększenie mocy produkcyjnych pozwoli nam na pokrycie 60% zamówień w ciągu roku – wyjaśnia Kangping Chen.

To już trzecia decyzja o zwiększeniu mocy produkcyjnych w ciągu roku. SMSL planuje wzrost produkcji płytek monokrystalicznych do 15 GW (wcześniej planowano 11,5 GW).

Nowe fabryki!

Nowy zakład produkcji płytek półprzewodnikowych w Leshan w prowincji Sichuan rozpoczął w czerwcu produkcję próbną i zwiększy swoją wydajność do czwartego kwartału tego roku. Nowy zakład posłuży jako wzorzec nowoczesnej technologii i najlepszej w branży struktury kosztów.

Dodatkowa moc pojedynczej płytki krzemowej pozwoli na znaczący wzrost ogólnej opłacalności.

Choć planowane moce produkcyjne ogniw nie zostały zwiększone, Jinko Solar spodziewa się, że pod koniec roku będzie miał całkowitą moc produkcyjną wynoszącą 10,0 GW, w tym 9,2 GW z ogniw PERC. Z kolei produkcja modułów fotowoltaicznych ma osiągnąć 16 GW do końca roku, przy czym poprzednie plany zakładały zwiększenie produkcji do 15 GW w 2019 r.

Największe rynki – szacunki na 2019

Jinko Solar twierdzi, że popyt ze strony Chin na rynku niższego szczebla, zwłaszcza w drugiej połowie 2019 r., może osiągnąć 40 GW w skali roku. Firma spodziewa się, również, że europejskie instalacje osiągną w tym roku 17 GW nowych mocy, a instalacje w USA od 12 GW do 15 GW.

Przychody firmy za pierwszy kwartał 2019 r. wyniosły 867,5 mln USD, co stanowi spadek o 24,6% (1,1 mld USD) od czwartego kwartału 2018 r., ale jednocześnie wzrost o 27,5% w stosunku do pierwszego kwartału 2018 r.

Czekamy, by dowiedzieć się czy JinkoSolar utrzyma pozycję lidera w rankingu sprzedaży również w 2019 roku i czy wzrost mocy produkcyjnych przyczyni się do podniesienia pozycji w światowym rankingu największych producentów ogniw z piątego miejsca.

Źródło: pv-tech.org

Redakcja GLOBEnergia