Nowy zakład produkcji płytek półprzewodnikowych w Leshan w prowincji Sichuan rozpoczął w czerwcu produkcję próbną. Nowy zakład ma posłużyć jako wzorzec nowoczesnej technologii i najlepszej w branży struktury kosztów.

Według poprzednich planów, wzrost produkcji płytek monokrystalicznych miał przyczynić się do 15 GW mocy produkcyjnych. Teraz plany sięgają 18 GW. Pierwsza faza rozbudowy projektu o 5 GW osiągnęła już pełną moc. Pełna produkcja dodatkowych 5 GW mocy produkcyjnej ma się rozpocząć w drugim kwartale 2020 r. Wraz z nią, zdolność produkcyjna płytek krzemowych Jinko, wzrośnie do 18 GW.

Dodatkowa moc pojedynczej płytki krzemowej pozwoli na znaczący wzrost ogólnej opłacalności.

Kangping Chen, dyrektor generalny JinkoSolar twierdzi, że dzięki zwiększonej zdolności produkcyjnej firma będzie w idealnym położeniu, aby skorzystać z możliwości rozwoju, jakie stwarza silny popyt na wysokowydajne produkty mono. Z kolei szybko rozwijający się potencjał dla produktów mono zwiększy ogólną integrację produkcji i znacząco poprawi ogólną rentowność przedsiębiorstwa w przyszłości.

Rekordy w Jinko!

Podczas All-Energy, w Melbourne, w Australii, Jinko Solar zaprezentowało swój nowy wysokowydajny, 9-busbarowy moduł Tiger, o mocy dochodzącej do 460 Wp i sprawności 20,78%!

Tiger wykorzystuje technologię Tiling Ribbon, która pozwala na usunięcie przerw między ogniwami, co pozwala na zwiększenie efektywności.

Jinko – lider sprzedaży!

Według rankingu PV Tech, Jinko Solar klasyfikuje się na pierwszym miejscu w rankingu sprzedaży za 2018 i 2017 rok, a także na piątym miejscu w rankingu największych producentów ogniw w 2018 roku.

Kangping Chen, dyrektor generalny JinkoSolar twierdzi, że obserwują wysoki popyt na rynkach zagranicznych i dlatego firma zabezpiecza znaczną większość zamówień na resztę roku.

Globalny rynek fotowoltaiczny wciąż generuje wzrost gospodarczy, w szczególności w przypadku wysokowydajnych modułów monokrystalicznych. Nasza globalna sieć dystrybucyjna pozwoliła nam na sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu w ciągu ostatnich kwartałów. – wyjaśniał Kangping Chen.

Firma spodziewa się, również, że europejskie instalacje osiągną w tym roku 17 GW nowych mocy, a instalacje w USA od 12 GW do 15 GW.

Czekamy, by dowiedzieć się czy JinkoSolar utrzyma pozycję lidera w rankingu sprzedaży również w 2019 roku i czy wzrost mocy produkcyjnych przyczyni się do podniesienia pozycji w światowym rankingu największych producentów ogniw z piątego miejsca

Źródła: Jinko, PV-tech
.

Redakcja GLOBEnergia