JinkoSolar dostarcza ponad 1,1 miliona modułów jednego z największych projektów PV w Europie

Monachium, Niemcy, 13 maja 2024 r. – JinkoSolar Holding Co., Ltd., jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów słonecznych na świecie, ogłosił dzisiaj, że dostarczył swoje moduły Tiger Neo do Elektrowni Słonecznej w Lobstädt w Niemczech (Park Słoneczny Witznitz).

Zdjęcie autora: Jinko Solar

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych

Podziel się

Park Słoneczny Witznitz zwiększa łączną moc modułów do 650 MW. JinkoSolar dostarczył na miejsce ponad 1,1 miliona modułów Tiger Neo. Niemiecka grupa ubezpieczeniowa SIGNAL IDUNA, poprzez swoje stowarzyszenie HANSAINVEST Real Assets GmbH, zainwestowała w projekt, zabezpieczając 605 MW, a Shell Energy Europe podpisał umowę na zakup energii elektrycznej na 15 lat. Obiekt, zbudowany w ubiegłym roku przez MOVE ON Energy, będzie znajdować się pod jego zarządzaniem operacyjnym.

Projekt ma dostarczać 0,6 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie. Projekt Parku Słonecznego Witznitz jest dotychczas największym projektem fotowoltaicznym w Niemczech i jednym z największych w Europie.

Pan Frank Niendorf, Dyrektor Generalny JinkoSolar Europe, skomentował: „Szybko rozwijająca się produkcja energii zielonej w Niemczech i Europie jest jedynym sposobem na zrównoważone zwiększenie podaży energii elektrycznej i obniżenie emisji dwutlenku węgla. Dlatego JinkoSolar z dumą dostarcza ponad 1,1 miliona modułów TOPCon Tiger Neo do tego przełomowego projektu. Park Słoneczny Witznitz stał się już punktem odniesienia dla energii odnawialnej jako jeden z największych projektów, jakie kiedykolwiek powstały w Niemczech i Europie z użyciem modułów TOPCon.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy niezawodnego i kompetentnego partnera oraz dostawcę do naszego dużego projektu w JinkoSolar” wyjaśniają pan Steffen Montag, Dyrektor Zarządzający MOVE ON Energy GmbH, i pan Wolfgang Pielmaier, Dyrektor Techniczny MOVE ON Energy GmbH. Park energetyczny Witznitz był jednym z największych placów budowy w Saksonii w 2023 roku. „Spełnienie wysokich wymagań technicznych w połączeniu z płynną i terminową dostawą na plac budowy potwierdza wybór Jinko Solar jako naszego wyłącznego partnera w zakresie dostawy modułów” mówi z zadowoleniem MOVE ON Energy GmbH.

Zdjęcie autora: Jinko Solar

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych