Jinko Solar poinformowało na początku lipca, że uruchomiono platformę, za pomocą której będą pomagać indywidualnym klientom w inwestycji dotyczącej instalacji fotowoltaicznych.

 

Plan jest taki, aby wspomagać rozproszony rynek energii słonecznej, pomagając inwestorom w budowaniu małych instalacji fotowoltaicznych.
Platforma O2O jest narzędziem mającym służyć mieszkańcom i komercyjnym klientom na razie na terenie Chin. Jest ona przeznaczona dla osób, które są zainteresowane instalacją systemów fotowoltaicznych na dachach swoich domów lub budynków fabrycznych.
Dostępne zarówno na komputerach jak i na urządzeniach mobilnych informacje dotyczą zagadnień z sytuacji politycznej, ekonomicznej, problemów projektowania, doboru sprzętu, możliwości przyłączenia do sieci, czy warunków gwarancji i prawidłowego użytkowania tego typu systemów.
Oprócz klientów, korzystają również producenci, którzy mogą prezentować swoje produkty, a firmy wykonawcze swoje usługi. Firma ma nadzieję, że platforma internetowa pozwoli na szybszą interakcję między klientami i przedsiębiorstwami. Oznacza to również, że produkty i usługi mogą stać się coraz bardziej dostosowane do potrzeb rynku. To właśnie odróżnia platformę of innych koncepcji tworzenia aplikacji internetowych.
Mówi się o tym, że taka aplikacja powinna pomóc klientom zoptymalizować efektywność pracy przyszłych elektrowni i zdecydowanie obniżyć koszty instalacji, ze względu na dużą konkurencję, jeśli chodzi zarówno o dostawców technologii jak i wykonawstwo systemów.
Do naszego kraju zapewne taka aplikacja dotrze dopiero za parę lat, natomiast już dzisiaj branża fotowoltaiczna walczy o lepsze jutro i o szansę na rozwój. Przykładem działań są spotkania z branżą fotowoltaiczną organizowane przez organizacje i stowarzyszenia.

I Kongres Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV – podyskutuj z nami o przyszłości i zmień szarą teraźniejszość w słoneczne jutro!
Zarejestruj się już dziś!