Ogniwa typu N

Ogniwa słoneczne typu N posiadają wysoką wydajność, która przewyższa standard ogniw typu P. Dodatkowo, ogniwa typu N oferują znacznie lepszą wydajność w podwyższonej temperaturze. Ma to duże znaczenie, gdyż w realnych warunkach moduły pracują w wyższych temperaturach, niż te ujęte w standardach STC, w których są badane.

Ogniwa typu N są również mniej podatne na wielorakie mechanizmy degradacji, które – biorąc pod uwagę jakość produkcji i testy produktów – przekładają się bezpośrednio na niezawodność i trwałość działania oraz zwrot z inwestycji.

Badania i rozwój

Firma JinkoSolar zainwestowała ogromne środki w badania i rozwój. Eksperci JinkoSolar w dziedzinie płytek krzemowych, ogniw i modułów fotowoltaicznych koncentrują się na przełomowych innowacjach technologicznych i są zaangażowani w dostarczanie globalnym klientom wydajnych i konkurencyjnych produktów oraz wiodących technologii.

Ogniwo, które osiągnęło rekordową wydajność to monokrystaliczne ogniwo krzemowe typu N. Zaawansowana dyfuzja z wysoko aktywowaną domieszką, wysokiej jakości pasywacja powierzchni, wysoce przewodzące pasywne technologie kontaktowe JinkoSolar oraz szereg innowacyjnych technologii i ulepszeń materiałowych zostały zintegrowane z procesem produkcji ogniwa, aby ustanowić nowy rekord, który wyniósł 24,9%.

JinkoSolar nieustannie podnosi swój poziom technologiczny i ustanawia kolejne rekordy świata. Jak powiedział Jin Hao, CTO w JinkoSolar, w przyszłości JinkoSolar będzie promował zmiany w branży, koncentrując się na szybkim ulepszaniu produktów PV dzięki innowacyjnej technologii, tak aby promować wysokiej jakości rozwój przemysłu fotowoltaicznego.

70 GW

Firma Jinko Solar poinformowała, że według stanu na koniec 2020 roku, łączna moc modułów Jinko zainstalowana na całym świecie przekroczyła 70 GW.

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych