Jinko Solar, jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów na świecie wprowadza na rynek nową generację modułów fotowoltaicznych Tiger Pro o mocy aż 610W. Wysokowydajne monokrystaliczne moduły solarne TR wraz z serią rozwiązań BIPV (Building Integrated Photovoltaics) zostały zaprezentowane na SNEC 2020 w Szanghaju.

Prezentacja modułów Tiger Pro o mocy 610W od Jinko Solar podczas SNEC 2020

Jako jeden z liderów fotowoltaicznych pod względem ilości dostarczanych modułów, firma JinkoSolar zawsze była zaangażowana w dostarczanie globalnym klientom wysokowydajnych, niezawodnych i wysokiej jakości modułów słonecznych. Kluczem do sukcesu Tiger Pro 610W jest wysokowydajna technologia ogniw typu N HOT 2.0, opracowana przez JinkoSolar.

Dzięki wprowadzeniu nowych technologii, wydajność ogniwa mogła osiągnąć aż 24,79%, ustanawiając po raz kolejny światowy rekord wydajności monokrystalicznych krzemowych ogniw słonecznych typu N o dużej powierzchni.

Jednocześnie zastosowanie konstrukcji 78 ogniw i technologii TR pomaga znacznie zmniejszyć przerwę między ogniwami, a co za tym idzie obniżyć cenę produkowanej energii elektrycznej i poprawić kompatybilność systemu. Stanowi to kolejny kamień milowy dla branży PV na drodze do osiągnięcia parytetu sieci.

Wzrost efektywności

Seria modułów JinkoSolar stale bije rekordy efektywności, począwszy od 2018 r., kiedy wysokowydajna seria monokrystaliczna JinkoSolar Eagle PERC o mocy 390 W osiągnęła sprawność 19,8%. Następnie wysokowydajna seria monokrystaliczna Tiger HOT 1.0 zapewniająca moc wyjściowa do 475W osiągnęła sprawność 20,87%. Najnowsza seria Tiger Pro HOT 2.0, o maksymalnej mocy 610 W i sprawności konwersji 22,3%, po raz kolejny wyznacza nowe standardy w branży i stawia JinkoSolar na jednej z najwyższych pozycji na rynku.

BIPV od Jinko

Co więcej, podczas tegorocznej edycji SNEC, JinkoSolar zaprezentował również swoją pierwszą wersję kolorowej serii modułów BIPV. Dzięki mocy wyjściowej do 550 W, ta seria produktów jest dostępna w różnych kolorach i poziomach przezroczystości. Dzięki temu moduły mogą być wykorzystane jako ciekawy element architektoniczny.

bipv

Prezentacja modułów BIPV od Jinko Solar podczas SNEC 2020

Jak powiedział Dr Jin Hao, Dyrektor ds. technologii w JinkoSolar, obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności to cel, do którego zawsze dążyła branża. JinkoSolar zawsze był zaangażowany w dostarczanie globalnym klientom wysokowydajnych modułów najwyższej jakości. Firma zwiększa również inwestycje na badania i rozwój, aby zapewnić ciągłe innowacje technologiczne, poprawić wydajność produktów i zapewnić najwyższą kompatybilność systemową. Pozwoli to wypełnić zobowiązanie Jinko do oferowania globalnym klientom najlepszych usług i umożliwienie stosowania modułów słonecznych w różnorodnych projektach, dodatkowo wzmacniając pozycję branży fotowoltaicznej w celu osiągnięcia parytetu sieci.

 

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych