JinkoSolar, jeden z największych na świecie producentów modułów słonecznych wraz z czołowymi firmami z całego świata dołącza do działań na rzecz środowiska. Jest to odpowiedź na list otwarty, w którym wzywa się do ścisłej współpracy firm w walce z globalnym ociepleniem.

List otwarty dla osiągnięcia celów Porozumienia Paryskiego

Przywódcy z Forum Alliance of Climate Action CEO zobowiązują się do wykorzystywania swoich stanowisk, aby pomóc w realizacji celów porozumienia klimatycznego z Paryża. Trzydziestu firmom, które podpisały list otwarty, udało się zredukować emisje o 9%. To ponad 47 milionów ton w okresie od 2015 do 2016 r.

Jest to równoznaczne z odjęciem 10 milionów samochodów z dróg w ciągu roku!

List otwarty został utworzony przed Szczytem Klimatycznym COP24 w Katowicach. To tam przywódcy rządów debatują od 2 grudnia. A wszystko to, by osiągnąć założenia z Porozumienia Paryskiego.

Osoby zaangażowane w akcję wzywają do większej współpracy publiczno-prywatnej w celu przyspieszenia skutecznych mechanizmów i polityk w zakresie inwestycji niskoemisyjnych.

Ma to napędzić popyt na rozwiązania sprzyjające redukcji emisji. Podkreślają także argumenty biznesowe dotyczące redukcji emisji, aby uzyskać szersze wsparcie w sektorze prywatnym.

O JinkoSolar

JinkoSolar jest jednym z największych na świecie producentów modułów słonecznych. Firma dystrybuuje swoje produkty, sprzedaje swoje rozwiązania różnym międzynarodowym klientom komercyjnym i indywidualnym.

Ich usługi dostępne są w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chile, RPA, Indiach, Meksyku, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Emiratach Arabskich, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii i innych krajach.

Zgodnie z danymi na dzień 30 czerwca 2018 r., produkty JinkoSolar mają roczną wydajność 5 GW dla ogniw słonecznych i 9 GW dla modułów słonecznych, na dzień 30 czerwca 2018 r.

JinkoSolar zatrudnia ponad 12 000 pracowników w 6 swoich fabrykach na całym świecie, 15 zamorskich filii w Japonii (2), Singapurze, Indiach, Turcji, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Chile, Australii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

JinkoSolar Holding Co., to światowy lider branży fotowoltaicznej. Według nieoficjalnych wyników finansowych za trzeci kwartał zakończony 30 września 2018 roku, całkowita liczba wysyłanych modułów fotowoltaicznych osiągnęła rekordowy poziom 2,953 MW! Stanowi to wzrost o 24,4% rok do roku.

Łączne przychody firmy wyniosły 66,69 mld RMB (974,8 mln USD). To z kolei oznacza wzrost o 10,5% od drugiego kwartału 2018 r. i wzrost o 4,3% w stosunku do trzeciego kwartału 2017 r.

Jinko Solar

Dostawca modułów fotowoltaicznych