JinkoSolar z pierwszym certyfikatem C2C w Chinach

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Firma JinkoSolar – światowy lider w dziedzinie fotowoltaiki ogłosiła, że została nagrodzona certyfikatem Cradle-toCradle (C2C) przez SGS – przeprowadzającej inspekcje i weryfikacje oraz wydającej certyfikaty.

Certyfikat C2C został po raz pierwszy wydany w Chinach, a JinkoSolar otrzymał certyfikat z dwóch powodów. Produkty JinkoSolar spełniają środowiskowe i zdrowotne standardy. Same produkty, jak i proces ich wytwarzania jest bezpieczny. Drugim jest promowanie przez JinkoSolar środowiskowych i nienaruszających równowagi ekologicznej praktyk w środowisku przemysłu solarnego.

Świat przez ostatnie kilka lat był świadkiem gwałtownego rozwoju odnawialnych źródeł energii, takich jak systemy solarne oraz systemy magazynujące. Stają się one coraz bardziej popularne wśród urzędów, przedsiębiorstw i społeczeństwa.  W Chinach przemysł solarny oraz cały sektor odnawialnych źródeł energii, był przedstawiany jako istotny obszar do międzynarodowej współpracy poprzez inicjatywy „Belt and Road”. Podczas gdy chiński sektor instalacji solarnych stawał się coraz bardziej konkurencyjny, chińskie firmy robiły wielki postęp w przedostaniu się do międzynarodowych rynków i napędzały ich rozwój.

Certyfikat C2C, wydawany jest przez Instytut Innowacyjnych Produktów C2C znajdujący się w Stanach Zjednoczonych.  Jest on ważny przez dwa lata i posiada 5 stopni: podstawowy, brązowy, srebrny, złoty i platynowy. Firmy mogą uzyskać certyfikat z wyższego poziomu poprzez ulepszanie procesu produkcji i poprawianie jakości. Aby produkt otrzymał certyfikat C2C musi być wykonany z materiałów, które w pełni nadają się do recyclingu i nie zagrażają zdrowiu człowieka ani środowisku. Co więcej dostanie certyfikatu C2C wymaga używania czystej energii oraz przestrzegania efektywnego zużycia wody podczas procesu produkcji produktu.

Fabryka JinkoSolar Fot. JinkoSolar
Fabryka JinkoSolar Fot. JinkoSolar

JinkoSolar jest wiodącym liderem w kręgach przemysłu fotowoltaiki, zajmującą się sprzedażą urządzeń, rozwiązań oraz usług zarówno komercyjnym jak i publicznym użytkownikom na terenie Chin, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz wielu innych krajów i regionów. SGS, jako partner JinkoSolar miał znaczący wpływ w rozwoju certyfikacji modułów fotowoltaicznych.

JinkoSolar poprzez wspólne działania z SGS, jako pierwsza firma w Chinach dostała certyfikat C2C. To nie tylko przełom dla firmy JinkoSolar, która zobowiązała się spełniać wymagania środowiskowych i zdrowotnych standardów bezpieczeństwa.

Jako jeden z wiodących światowych liderów w testowaniu, przeprowadzaniu inspekcji i weryfikacji oraz certyfikacji organizacji, SGS mocno wpływa na doświadczenia branży. Posiada zespół technicznych ekspertów, rozmaite laboratoria certyfikujące na całym świecie zapewniające usługi testowania i certyfikowania przemysłu solarnego. Dzięki certyfikatom C2C, SGS może zapewniać wielobranżowe, wszechstronne rozwiązania, wspierające firmy podczas projektowania produktu, wytwarzania, zapewniania bezpieczeństwa i spełniania kryteriów środowiskowych. Certyfikat C2C wspiera także międzynarodowy rozwój przedsiębiorstw.

Zobacz również