W Białej Rawskiej, w województwie łódzkim, rozpoczął się XIX Kongres Gmin Wiejskich. W trakcie wydarzenia paneliści będą dyskutowali o zmianach w gospodarce odpadami oraz o poprawie jakości powietrza na terenach wiejskich, w tym o programie Czyste Powietrze.

Okazuje się, że już ponad 500 gmin zaangażowało się w Program Czyste Powietrze i podpisało porozumienia o współpracy z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gminy przyspieszaja prace związane z programem

Wdrożenie gmin do Programu Czyste Powietrze, ma pozwolić na znaczne przyspieszenie prac związanych z programem, a także pozwolić oszacować koszty obsługi tego programu po stronie samorządów. Samorządy są bardzo znaczącym elementem rozwoju Programu.

Więcej o Czystym Powietrzu, możesz się dowiedzieć podczas II Kongresu Trendy Energetyczne, na którym będzie poruszana między innymi taka tematyka. Tematem omawianym podczas kongresu, będzie także współpraca banków w programie oraz planowane usprawnienia administracyjne.

500  gmin – dużo czy mało?

W Polsce znajduje się w sumie 2477 gmin, zatem liczba samorządów, które podpisały porozumienia z wojewódzkimi funduszami, stanowi na razie tylko niewielką część – około 20%. Liczba zainteresowanych gmin prawdopodobnie jest większa. Już na początku lipca informowaliśmy, że liczba gmin, które zgłosiło się do współpracy, wynosi 600. W tym momencie 525 samorządów jest faktycznie zaangażowanych i mają podpisane porozumienia o współpracy. Czy będzie ich więcej? Prawdopodobnie tak. Nowe informacje, będziemy publikować na bieżąco.


 Przygotuj się na zmiany ! Dołącz do uczestników II Kongresu Trendy Energetyczne!

Weź udział w dyskusji o MEGATRENDACH w energetyce w Polsce!


Redakcja GLOBEnergia